V pátek 21. listopadu se splnilo mnohým z nás tajné přání - podívat se do největšího zábavního parku v České republice - Aquaparku Babylon v Liberci. Společně s pionýrskou skupinou v Hradci jsme totiž uspořádali autobusový výlet do vodního ráje. Autobus plný malých i velkých cestovatelů nás odvezl před vstupní halu. Již na chodbách před aquaparkem se nám tajil dech. Naše první kroky však vedly do šaten a následně pak za vodními radovánkami.

          A dlouhá cesta opravdu stála za to. Ve velkých prostorách bývalé továrny se zvláště malí plavci vyřádili. Skluzavky, tobogány, umělé vlny, vodopády, jeskyně s akvárii plnými krásných rybiček, vodní děla, vířivky, vodní proudy, perličkové masáže, to všechno jsme zde nalezli. Pokud nás přepadl hlad či žízeň, navštívili jsme vodní občerstvení, ti, kteří se unavili plaváním, mohli odpočívat na všudepřítomných lehátkách a židličkách.

          Pro ty, kteří se nabažili vody, byl připraven ještě velký lunapark, kde bylo možné prohánět se na kolotočích, houpačkách, svézt se vláčkem, zkusit si jízdu na divokém býkovi, autodromu či motorkách, vyzkoušet si horolezeckou stěnu apod.

V Babylonu jsme strávili celý den a jen velmi neradi jsme se pozdě odpoledne rozjížděli zpět k domovu.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT