Poslední dubnovou sobotu jsme se vydali na tradiční výlet do aquaparku, novinkou bylo však to, že jsme se rozhodli navštívit nově otevřenou Tipsport lagunu v Berouně.

          Naše prohlídka Berouna začala v části nazvaná Městská hora, což je lesopark uprostřed města. V klidném prostředí lesoparku jsme nejprve našli dětské hřiště s mnoha prolézačkami a houpačkami, kde jsme se náležitě vyřádili. Naše další kroky pak vedly ke známému berounskému medvědáriu, kde jsou umístěni slavní večerníčkovští medvědí bratři Kuba, Matěj a Vojta. Ve velkém výběhu se nám podařilo objevit sice jen dva z nich, ale i oni nám předvedli, co všechno umějí. Dále jsme společně navštívili městskou rozhlednu, z které se nám i díky slunečnému počasí naskytl krásný pohled na celý Beroun i jeho okolí. Z rozhledny jsme vyrazili na berounské náměstí, kde byl krátký rozchod určený na prohlídku centra města a samozřejmě na nákup zmrzliny a suvenýrů.

          Krátce před dvanáctou hodinou jsme dorazili před aquapark, který se otevřel počátkem dubna. Po zakoupení vstupenek jsme se na tři hodiny mohli oddat vodním radovánkám. A opravdu jsme si to zde náležitě užili. K dispozici jsme kromě klasického plaveckého bazénu měli i dva tobogány, jeskyni s vlnami, dětský bazén s brouzdalištěm, vodní hřib, chrliče vody, dnový gejzír, zdvojenou skluzavku, vířivky a masážní lůžka. A zde je pár fotografií z "místa činu".

          Díky spoustě vodních atrakcí utekly zmiňované tři hodiny jako voda. Z aquaparku jsme se ještě vydali na krátkou procházku po městě a pak se vydali zpět na nádraží. Výlet se nám velice líbil, určitě k tomu přispělo i letní počasí, které v sobotu panovalo.


Akce byla realizovana s podporou MŠMT