Bambiriáda - největší přehlídka činností sdružení dětí a mládeže a středisek volného času byla cílem našeho dalšího výletu. Jakási intuice nám velela výlet původně naplánovaný na sobotu 27. května o jeden den posunout. A vyplatilo se. Celou sobotu i dny před ní propršely a když déšť neustával ani ze sobotní noci na nedělní ráno, přemýšleli jsme dokonce o zrušení výletu, neboť oba cíle - zoologická zahrada i Bambiriáda na Vítkově neskýtaly moc možností pro schování se před deštěm. Nakonec se však našlo 15 odvážných, kteří se i v dešti do Prahy vydali. A dobře udělali. Když pomineme krátký déšť, který nás zastihl v ZOO, byl zbytek dne prozářen sluníčkem a teplem.

          Naše první kroky vedly do pražské zoologické zahrady. Zde jsme mohli společně sledovat, co všechno se změnilo od naší poslední návštěvy. A musíme přiznat, že novinek bylo poměrně dost.

          Viděli jsme tak tučňáky v jejich novém výběhu, dokonce jsme se dozvěděli něco o jejich životě při komentovaném krmení, prohlédli jsme si nově vybudovaný areál Vodní svět, prošli se pavilónem šelem. Nemohli jsme minout ani \ výběh slonů a opic, pomocí lanovky se dostali i do horní části zahrady, kde je umístěn africký pavilon. Někteří z nás využili i jízdy mašinkou.

          Ze zoologické zahrady jsme se po poledni vydali nejprve metrem a pak speciálním Bambibusem do parku na vrchu Vítkov, kde probíhala pražská Bambiriáda.. Ve stanech jednotlivých dětských sdružení jsme se mohli dozvědět mnoho o jejich činnosti, okolo jednotlivých stánků pak bylo připraveno nepřeberné množství soutěží a her. Na pódiu postaveném v areálu parku se střídala zajímavá taneční i hudební vystoupení, stále bylo co sledovat, zkoušet a hrát.

          Odpoledne uteklo rychle a my se (ač neradi) museli s báj(eč)ným dětským světem rozloučit a spěchat domů. Jsme rádi, že jsme si výlet nezrušili a nedali na špatné počasí. Byla by škoda tuto akci nenavštívit.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT