Ani nepříznivá předpověď počasí nás neodradila od záměru vydat se v sobotu 19. března na jednodenní výlet do předvelikonoční Prahy

          Naším cílem se stalo nejprve muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Z vlakového nádraží jsme krátkou procházkou kolem Prašné brány došli až do Celetné ulice, kde se muzeum nachází. Při vstupu nás uvítal Spiderman a Harry Potter. Rozsáhlá expozice se nachází v několika patrech a narazili jsme zde na opravdu zajímavé osobnosti. V první, podzemní části jsme se seznámili s důležitými postavami středověku v českých zemích jako jsou Karel IV. se svými manželkami nebo Rudolf II., další část představovala osobnosti našeho kulturního i politického života. Našli jsme zde např. dobrého vojáka Švejka, spisovatele Karla Čapka či prezidenta Masaryka.

          Celé další patro mají pro sebe vyhrazené čeští i světoví sportovci, výtvarníci a důležité osobnosti světa kultury. Bylo možné se vyfotit s Jaromírem Jágrem či Dominikem Haškem, o kousek dál se na nás usmíval Dalajlama či princezna Diana. Spatřili jsme největší české či světové zpěváky jakými jsou Karel Gott či Aneta Langerová, viděli jsme Michaela Jacksona či Tinu Turner. Silný zážitek nám připravila i tribuna světových diktátorů a tyranů.

          Kromě stálé expozice jsme měli štěstí i na speciální hollywoodskou filmovou výstavu plnou velkých hereckých či pěveckých hvězd.

          Z muzea jsme se vydali přes krásně nazdobené Staroměstské náměstí do tzv. Imaginaria. Svoji návštěvu jsme začali v úžasném zrcadlovém bludišti. Zde se bavili malí i velcí, najít cestu ven ze systému více než 80 zrcadel, bylo náročné, ale všem se nakonec podařilo dostat se ze zrcadlového labyrintu na druhou stranu. Zábavná pokřivená zrcadla na konci labyrintu nás dokonale pobavila. Pokračovali jsme do kaleidoskopického kina, což je koncept na principu dětského kukátka. Poslední expozicí Imaginária byla místnost plná optických klamů a hlavolamů,  její součástí bylo i interaktivní pískoviště.

          Naše další kroky vedly na Václavské náměstí, kde jsme se, k radosti všech dětí, zastavili na občerstvení v Mc Donald´s. Řádně posilněni jsme pokračovali k budově Národního divadla a odtud tramvají na holešovické Výstaviště, kde právě probíhá Matějská pouť. Jelikož plánovaná předpověď počasí nevyšla a místo ohlášeného deště dokonce začalo svítit sluníčko, mohli jsme využit mnoha pouťových atrakcí a dosyta se vyřádit.

          Celý den rychle utekl, a tak jsme ještě rychle nakoupili pro své maminky perníková srdce z pouti a vydali se na zpáteční cestu. Celý výlet byl velmi vydařený a již se těšíme na další výlety.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT