Věděli jste, že v Praze existuje Muzeum filmových legend? My už to víme a doporučujeme všem ho navštívit. Když pro nás naši vedoucí připravovali další výlet, nalezli na internetu odkaz na Muzeum filmových legend. V dubnu jsme se tak vydali na cestu vlakem do našeho hlavního města s plánem navštívit právě tohle muzeum. Druhým cílem pak byl i z Plzně nám dobře známý Dinopark.

          Muzeum filmových legend nám nabídlo velké množství exponátů - soch, figurek a replik s úžasnými detaily nejslavnějších filmových, komiksových a pohádkových hrdinů. Hlavními tematickými okruhy byly sci-fi, fantasy, akční film, komiksy a pohádky. V muzeu jsme vydrželi přes dvě hodiny, a stále bylo na co koukat. Našli jsme exponáty z Harryho Pottera, Avengers, Star Wars, Hobita, Ledového království i dalších filmů z kolekce Disney, některé filmové či pohádkové hrdiny bylo možné potkat i oživlé. Čas zbyl i na nákupy suvenýrů. Hřála nás rovněž velká pochvala od zaměstnanců muzea, kteří tvrdili, že tak hodné a vzorné děti snad v muzeu ještě neměli.

          Z filmového muzea jsme se pak přesunuli do nedalekého obchodního centra Harfa, kde je netradičně na střeše umístěn velký Dinopark. V něm jsme postupně objevili modely dinosaurů v životních velikostech, dekorace druhohorní přírody, dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora i mnohé další zajímavosti jako například stánek s kuličkovou zmrzlinou. Po prohlídce Dinoparku jsme pak společně navštívili i  4D kino, kde se promítal film s tématikou dinosaurů.

          Po zhlédnutí krátkého filmu už následovala jen nezbytná zastávka v rychlém občerstvení, přesun zpět na vlakové nádraží a odjezd domů. Odvážíme si mnoho nových zážitků.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT