Ringo je hra, která rozvíjí snad všechny vlastnosti potřebné člověku v dnešním životě - postřeh, rychlost, reakce, prostorovou orientaci, obratnost, fyzickou kondici, vůli. Hraje se gumovým kroužkem uvnitř dutým na hřišti stejných rozměrů je hřiště pro odbíjenou. Účelem hry je umístit kroužek do hřiště soupeře.          

          Svými vlastnostmi se jeví ringo jako výborný doplňkový, a hlavně základní sport, a to především pro děti a mládež. Technika hry je málo náročná. Chytat a odhazovat kroužek se každý rychle naučí, takže je schopen téměř ihned hrát, soutěžit. Také materiální nároky jsou minimální - stačí pouze zmíněný kroužek a kousek rovné plochy, nejlépe travnaté, na níž postavíme přenosné hřiště, které lze poměrně snadno vyrobit. Samozřejmě je také možné hrát na hřišti pro odbíjenou, ať už venku nebo v tělocvičně. Pro všechny je ringo prostředkem pro zvýšení všeobecné tělesné průpravy, fyzické kondice a postřehu. Pravidla.

          Tolik obecne o Ringu. Naše skupina našla v této hre velké zalíbení a tak se pravidelne úcastníme okresních kol na Plzni –jih a malé kroužky nás doprovází i na každém táborovém behu.