Mezi zavedenými akcemi, které pořádáme pravidelně, se nám občas objeví i nějaká zcela nová. Jednou z nich byl i květnový výlet do Mariánských Lázní. Poslední květnovou sobotu jsme se vydali vlakem do vyhlášených českých lázní.

          Z nádraží vedly naše kroky ke známé Zpívající fontáně, která se nachází na lázeňské kolonádě.

          Po krátkém rozchodu po kolonádě jsme se pak společně vydali za hlavním cílem našeho výletu, kterým byl park Boheminium, ve kterém se nacházejí miniatury známých českých pamětihodností. K parku jsme se vydali lanovkou. Pravda, nalezení její nástupní stanice nám dalo trošku zabrat, ale nakonec jsme zdárně nasedli a vyjeli do horní stanice Krakonoš, která byla jen kousek od vstupu do parku.

          U vstupu jsme obdrželi mapky parku s rozmístěním jednotlivých ministaveb a mohli jsme se rozejít a začít obdivovat jednotlivé stavby. A obdivovat bylo opravdu co. V parku jsme strávili více než dvě hodiny a prohlídka se nám moc líbila. Jednotlivé modely byly věrnými kopiemi originálů a my nevěděli, co fotit dříve. Čas zbyl i na občerstvení a dovádění na trampolíně.

          Jelikož nám v sobotu mimořádně přálo počasí a do odjezdu vlaku ještě zbývalo dost času, rozhodli jsme se, že cestu zpět do města si zpestříme o pěší vycházku kolem dančí obory a rozhledny Hameliky.

          Po turistické stezce jsme sešli zpět do Mariánských lázní, znovu se vrátili na kolonádu, kde proběhl "povinný" nákup lázeňských oplatek a poté jsme se všichni vydali zpět na nádraží. Ač unaveni, odváželi jsme si z výletu krásné zážitky.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT