Před několika lety jsme tento výlet již absolvovali, a protože se nám velice líbil, zkusili jsme ho uspořádat znovu. Zájemci (a bylo nás 22) se tedy v sobotu 16. května vydali vlakem do Mariánských Lázní.

          Cesta vlakem rychle utekla a za chvíli jsme vystupovali na mariánskolázeňském nádraží. Naše první kroky vedly na světoznámou kolonádu, kde jsme chtěli slyšet Zpívající fontánu. Počasí nám opravdu přálo, sluníčko svítilo, do produkce fontány zbývala asi hodina, a tak zbyl čas na krátký rozchod, prohlídku kolonády a samozřejmě i nákup známých kulatých oplatek.

          Pak jsme se již shromáždili okolo fontány, abychom viděli a slyšeli její hudební a vodní produkci. Hudba z filmu Titanic ještě umocnila náš zážitek.

          Následně jsme si prošli zbývající část kolonády a pěšky jsme se vydali k dolní stanici lanovky, která nás měla vyvézt ke vstupu do parku Boheminium, kde jsou umístěny makety známých českých hradů a zámků, ale také mnohé další zmenšeniny našich památek. Než jsme nastoupili na lanovku, ještě jsme si zadováděli na místním dětském hřišti.

          Po zakoupení vstupenek jsme si v parku dali rozchod, aby si každý mohl prohlédnout to, co ho zajímá. Děti využily i trampolínu a půjčovnu kol.

          V parku jsme strávili více jak dvě hodiny a stále bylo co prohlížet. Makety jsou opravdu věrnými a velmi vydařenými kopiemi slavných památek. Po ukončení prohlídky parku jsme se společně vydali k dančí oboře, kde jsme i posvačili a odpočinuli si, a pak se po turistické stezce vydali na rozhlednu Hamelika. Prakticky všichni vyšplhali nahoru, aby se podívali po kraji.

          Z Hameliky nás pak turistická značka zavedla zpět do Mariánských Lázní, kde jsme se ještě chvíli procházeli, a pak byl již čas vrátit se zpět na nádraží a vyrazit zpátky směr Plzeň. Stejně tak jako před několika lety, i tentokrát jsme z výletu byli nadšeni.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT