První poprázdninovou akcí členů i nečlenů naší skupiny byl jednodenní vlakový výlet do Prahy. Tentokrát se skládal ze dvou částí. Tou jednou byla již tradiční návštěva filmového představení v jednom k pražských multikin, druhou částí pak byla premiérová návštěva výstavy hlavolamů a deskových her v Kulturním domě Vltavská.

          Z nádraží jsme se nejprve vydali metrem do stanice Vltavská. Nalézt stejnojmenný kulturní dům nebylo problém, a tak jsme krátce po deváté hodině ranní vstoupili do světa her a hlavolamů. Příjemné překvapení na nás čekalo již u vchodu, neboť coby "příslušníci" sdružení Pionýr jsme měli vstupné zdarma.

          Nejprve jsme si prohlédli výstavu všemožných hlavolamů. K vidění byly klasické i ty méně tradiční, a tak mnozí z nás neodolali a některý z nich si zakoupili. Poté jsme se přesunuli do velké herny, kde bylo možno vyzkoušet si hraní deskových společenských her, naučit se jejich pravidla, popř. si rovněž některou zakoupit.. Školení demonstrátoři nám poradí i s nejvhodnější strategií her nebo výběrem vhodného typu hry pro určitý věk. Hrám jsme plně propadli, a tak dostat nás z herny zpět do metra dalo našim vedoucím dost práce.

          Bylo ale třeba přejet do paláce Flora, kde jsme po krátkém rozchodu, který jsme využili k rychlému občerstvení, navštívili film Madagaskar.

          Cestu vlakem zpět domů jsme věnovali převážně tomu, jak vyzrát na všemožné hlavolamy, které jsme si zakoupili na výstavě. Někteří z nás byli úspěšní, jiní pravděpodobně ještě i teď doma přemýšlí, jak na to.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT