Rok 2017 jsme zahájili jednodenním výletem do Prahy, kde probíhala unikátní výstava modelů postavených k kostek stavebnice Lego. Ač byla ráno velká zima a všichni mířili hlavně za zimními radovánkami na hory, vydalo se nás na cestu do Prahy celkem šestnáct.

          Jednalo se o největší výstavu v Evropě, kdy na skoro 2000m2 byly vystaveny stovky exponátů z Lega, kterým vévodila více než 11m dlouhá maketa slavného Titanicu. Výstava nabízela exponáty pro malé i dospělé skládající se z několika milionů kostek. Mezi exponáty jsme našli stavby připomínající nám starobylou i moderní architekturu, významné historické události jako například první přistání na Měsíci, hudební nástroje, scény z filmů a pohádek, interaktivní ukázky robotů a mnohé další..

          Zajímavé byly také atraktivní expozice jako Star Wars, svět Lego Technic, měšťanské domy v Londýně, Harry Potter, největší člověk postavený z kostek Lego, Indiana Jones, Taj Mahal, vojenské bitvy a mnohé další. Součástí výtavy byl i tzv. Fun Park, kde si děti s dospělými mohou stavět své vlastní modely.

          Z holešovického Výstaviště vedly naše kroky na přání dětí do nedalekého občerstvení Mc Donald´s a pak, protože se mezitím udělalo venku krásné počasí, jsme se procházkou vydali kolem Vltavy a Čertovky na Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí. Odtud jsme pak již přejeli na hlavní nádraží a vydali se na cestu domů.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT