Stalo se již naší tradicí, že každým rokem na jaře vyjíždíme do našeho hlavního města na jednodenní vlakový výlet, při kterém navštívíme některou z pražských památek či kulturních akcí. A tak jsme i letos přemýšleli, kamže se tentokrát podívat. Nápad nám nakonec vnukly dvě z našich malých pionýrek, které nadšeně vyprávěly o návštěvě pražského kina s trojrozměrným promítáním. A tak jsme dětem rozeslali pozvánky na sobotní výlet. Kromě návštěvy kina si pak děti sami mohly vybrat, zda-li chtějí výlet spojit s návštěvou Matějské pouti nebo zoologické zahrady v Tróji.

          Odezva byla nečekaná a obrovská. Na výlet se přihlásilo celkem 41 dětí. Představa cestování s tímto počtem dětí v pražské MHD nedávala třem vedoucím, kteří s nimi měli jet, spát. Ale sliby se mají plnit, a tak jsme se v sobotu 3. dubna vydali na cesty.

          Cesta vlakem do Prahy utekla rychle a naše kroky vedly nejprve do zoologické zahrady, která na celé čáře zvítězila nad Matějskou poutí. Po zakoupení vstupenek a nezbytných pokynech se děti rozprchly po ZOO všemi směry. Počasí nám opravdu přálo, a tak většina "obyvatel" byla ve svých výbězích a voliérách a vyhřívala se na sluníčku. Nejživější ze všech byli lachtani, kteří dováděli v bazénku. Slony jsme zastihli při ranní hygieně, dikobraz se přišel podívat čímže ho to fotíme, plameňáci naopak naši přítomnost přehlíželi.

          Některé děti si vyzkoušely i jízdu nejkratší lanovkou v republice, která spojuje dolní a horní část ZOO, ke konci prohlídky nepohrdly ani osvěžením v podobě nákupu zmrzlinek a nanuků. I když je pražská ZOO Klikni pro zvetšení Klikni pro zvetšení velmi rozlehlá a nachází se v ní spoustu živočichů, myslíme si však, že plzeňská ZOO je krásnější.

          Po třech hodinách strávených v Tróji jsme se pomocí autobusu a metra přesunuli do paláce Flora, kde se nachází komplex několika kin a mezi nimi i kino Oskar IMAX s trojrozměrným promítáním. Jelikož nám do začátku představení zbývala asi hodinka, dostali malí cestovatelé volno, které využili k prohlídce Klikni pro zvetšení nádherných prostor paláce Flora. Uvítali především přítomnost Mc Donald´s a KFC. Ve 13.30 jsme se všichni shromáždili u vchodu do kina, kde každý z nás obdržel speciální brýle, kterými se celé promítání sleduje. A věřte skutečnost předčila naše očekávání. Po začátku promítání jsme se ocitli uprostřed děje filmu Kybernetický svět, kde jsme se společně s naší filmovou průvodkyní Phig zachránili počítačový svět před počítačovými viry Buzzedem, Wiredem a Frazzledem.

          Po skončení představení jsme jen neradi opouštěli kinosál a vydali se na cestu na nádraží. Jelikož bylo opravdu krásné počasí a my měli dostatek času, dojeli jsme metrem jen na Václavské náměstí a odtud se vydali procházkou do nádražní haly. Cesta zpátky nebyla již tak pěkná jako ráno, neboť vzhledem k požáru u trati jsme do Plzně dorazili s hodinovým zpožděním. Vrátili jsme se však všichni spokojení a se slibem, že návštěvu tohoto neobvyklého kina si zopakujeme.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT