Na tento výlet jsme původně měli vyrazit autobusem společně s dětmi z pionýrské skupiny v Hradci u Stoda. Vzhledem k tomu, že však z obou stran byl zájem o akci větší než jsme předpokládali, rozhodli jsme se nakonec přenechat místa v autobuse hradeckým a dopravit se do Prahy vlakem. Začátek naší výpravy však nebyl úplně bez problémů. Ráno na nádraží jsme zjistili, že dvěma dětem pravděpodobně nedošla zpráva o změně odjezdu, a tak bylo jasné, že přijdou na původní sraz k autobusu o cca dvě hodiny později. Co teď s tím? Nechtěli jsme jim zkazit výlet zprávou, že jelikož jsme už na cestě, musí oni zůstat tentokrát doma, a tak jsme volali do Hradce, zda-li by přeci jen nemohl autobus dojet i do Šťáhlav a dvě naše zpozdilé cestovatelky naložit. Naštěstí byli tak ochotni, že tuto cestu navíc pro nás absolvovali a my si je pak přebrali před ZOO. Další zádrhel nás čekal na nádraží v Plzni. Díky nejezdící MHD se nedařilo druhému našemu vedoucímu dostat se na plánovaný sraz. Ještěže máme hodné rodiče a jeden z nich se se svým vozem pro něj rozjel. To, že vlak byl plný až k prasknutí, už jsme nesli poměrně statečně.

          Zdárně jsme absolvovali cestu vlakem i MHD do pražské Tróji, kam směřovaly naše kroky. Ačkoliv jsme přijeli krátce po otevírací době, k zoologické zahradě už se táhla dlouhá fronta návštěvníků.

          Po zakoupení vstupenek jsme dostali rozchod s tím, že v určený čas se všichni sejdeme u východu, abychom mohli přejet do multikina Flóra. Počasí se vydařilo, a tak byla vidět i mnohá zvířátka, která při naší poslední návštěvě byla ještě schovaná uvnitř svých zimních příbytků.

          Nově vybudovanou součástí pražské ZOO je i jakýsi český dvůr, kde bylo možné vidět mnoho domácích zvířátek. Absolutními jedničkami mezi nimi byla malá kůzlata.

          Čas zbyl i na projížďku místním vláčkem či jízdu lanovkou. Opominout jsme samozřejmě nemohli ani slony, divoké šelmy, africký pavilon či výběh goril.

          Když jsme se ve smluvený čas sešli na stanoveném místě, ještě jsme netušili, že to pravé dobrodružství (naštěstí s dobrým koncem) na nás teprve čeká. Na sraz se dostavili všichni, a tak řádně přepočítaní jsme se valili šestitisícovým davem ven ze ZOO a snažili se dostat do autobusu MHD. Když jsme však vystoupili u metra, zjistili jsme, že jedna naše ovečka, Markétka, nám chybí. Sláva mobilním telefonům…díky nim jsme zjistili, že se Markéta díky velkému množství lidí, nedostala ven ze zoologické zahrady a zůstala u východu. A tak jeden z vedoucích se sebral a pádil zpátky do zoo pro naši ztracenku. My ostatní jsme jeli do Flóry. Chvíle zbyla na rozchod a rozhodnutí, na jaký film půjdeme. Všichni kluci jako jeden muž prosili, abychom šli na akční film XXX 2, holky by raději na film pro děti Rychlý Stripes. A tak nakonec zvítězily obě strany a na filmy jsme se rozdělili na dvě skupiny. Zajímavé bylo sledovat boj s časem Markéty a Davida, kteří nakonec doběhli cca 5 minut před začátkem představení.

          Při východu z kina jsme zjistili, že v paláci Flóra má autogramiádu Iveta Bartošová, a tak jsme si z Prahy vezli i fotografie s jejím podpisem. Po kině jsme si ještě nakoupili dobrůtky do vlaku a vydali se na zpáteční cestu do Plzně.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT