Na sobotu 12. března jsme si naplánovali jednodenní výlet do hlavního města Prahy spojený s právě probíhající Matějskou poutí a návštěvou multikina na Zličíně.

          Když jsme však v sobotu ráno vstávali, za okny se hustě chumelilo a my zjistili, že přes noc napadlo skoro 10 cm sněhu, naše naděje na užívání si pouťových atrakcí pomalu mizely. Ještě cestou na nádraží jsme usilovně přemýšleli, čím Matějskou pouť nahradíme, ale světe div se…čím blíže jsme byli Praze, tím hezčí bylo počasí a na hlavním vlakovém nádraží jsme vystupovali za slunečného jarního počasí.

          A tak jsme rychle nakoupili jízdenky na pražskou MHD a vyrazili do pražských ulic. Nejprve jsme pěšky zamířili přes Václavské náměstí na náměstí Staroměstské, kde právě probíhaly velikonoční trhy.

          Po prohlédnutí velikonočních stánečků jsme shlédli představení Orloje a pak se vydali tramvají na výstaviště, kde Matějská pouť probíhala.

          Dostali jsme dvouhodinové volno, a tak jsme vyrazili do víru kolotočů, houpaček, střelnic a jiných podivností. Na atrakcích jsme se dosyta vydováděli, stihli nakoupit i něco málo typických pouťových suvenýrů a ve 12.00 hodin se všichni sešli u východu, abychom se společně metrem přesunuli do nákupního centra Zličín, kde jsme si ke shlédnutí vybrali film Cesta kolem světa za 80 dní. I zde nám ještě zbyla chvíle času na shlédnutí hudebního představení fontány v nákupním středisku i k nakoupení dobrůtek v místních obchůdcích.

          Film, který se nám velice líbil, trval celé dvě hodiny, a tak nám již nezbyl čas na nic jiného než přesun na vlakové nádraží a odjezd domů.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT