S přáním, aby se nevyplnila sobotní předpověď televizních "rosniček" o studené a deštivé sobotě, jsme nastupovali v dopoledních hodinách do autobusu, který nás společně s účastníky z pionýrské skupiny Hradec vezl na celodenní výlet na zámek Orlík a hrad Zvíkov.

          V autobuse panovala dobrá nálada, cesta na jeden z nejznámějších jihočeských zámků utekla velice rychle a my zhruba po hodině a půl jízdy vystupovali na zámeckém parkovišti. Hodinová prohlídka zámku s příjemným průvodcem byla pro všechny velkým zážitkem, v každé zámecké komnatě jsme se dozvěděli něco zajímavého o historii rodu Schwarzenberků, kterým zámek patří, o životě na zámku i zajímavosti o jednotlivých exponátech. Úžasným zážitkem zvláště pro malé návštěvníky byly tolik oblíbené klouzací papuče,při jejichž použití mnozí z nás velice zápolili s udržením se na nohou.

          Po prohlídce zámku byl povolen asi hodinový rozchod, který mnozí z nás využili k nákupu suvenýrů, procházce po zámeckém parku, kde bylo mimo jiné možné i shlédnout vystoupení sokolníků s dravci či setkat se s pávy. Čas zbyl i na svačiny a občerstvení.

          V odpoledních hodinách jsme autobusem přejeli na nedaleký hrad Zvíkov, který se vypíná nad Orlickou přehradou. Zde měli všichni účastníci dvě možnosti, buď navštívit interiéry hradu nebo se nalodit na loď Presston a podniknout skoro hodinovou projížďku po Orlické přehradě. Na plné čáře podle očekávání zvítězil parník, a tak jsme se za krásného počasí vydali na plavbu po okolí. Kapitán lodi i zbytek posádky byl velice příjemný a milý, takže jsme se v průběhu plavby dozvěděli mnoho zajímavého i o objektech, které jsme míjeli. Plavbou byli všichni nadšeni a ani se jim nechtělo zpátky na břeh.

          Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení V odpoledních hodinách jsme autobusem přejeli na nedaleký hrad Zvíkov, který se vypíná nad Orlickou přehradou. Zde měli všichni účastníci dvě možnosti, buď navštívit interiéry hradu nebo se nalodit na loď Presston a podniknout skoro hodinovou projížďku po Orlické přehradě. Na plné čáře podle očekávání zvítězil parník, a tak jsme se za krásného počasí vydali na plavbu po okolí. Kapitán lodi i zbytek posádky byl velice příjemný a milý, takže jsme se v průběhu plavby dozvěděli mnoho zajímavého i o objektech, které jsme míjeli. Plavbou byli všichni nadšeni a ani se jim nechtělo zpátky na břeh.

          Po vylodění jsme ještě zašli na vyhlídku u hradu, kde proběhlo nezbytné fotografování a pak již nezbylo nic jiného než nastoupit do autobusu a vypravit se zpět k domovu. Jsme rádi, že moderátorům počasí tentokrát předpověď vůbec nevyšla a my jsme tak měli možnost prožít další krásný výletní den.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT