Ani ne po měsíci jsme se opět vrátili na táborovou základnu do Hradce. V letošním roce se zde totiž konalo i krajské setkání pionýrů, které uspořádala Krajská rada Pionýra společně s místní hradeckou skupinou. Jelikož se akce účastnilo více pionýrských skupin, byl počet členů jednotlivých výprav omezen, a tak nás mohlo reprezentovat jen 7 dětí a tři vedoucí. Pomoc jsme zajišťovali ale i do kuchyně. Po strastiplné cestě, na které nás čekala vlaková výluka i ohromný liják, jsme v podvečer dorazili do Hradce.

          Na úvodním nástupu nás pořadatelé seznámili s programem celého víkendového setkání, který sliboval mnoho zábavy a her. A soutěže mezi týmy začaly hned po nástupu. Do některých her byli zapojeni i vedoucí, což u dětí vzbudilo velký ohlas. Každá skupina si měla připravit nějaké krátké povídání, písničku, básničku apod., kterým by se představila ostatním. I naše básnička, kdy každý člen našeho týmu, odrecitoval jeden verš, sklidila úspěch. Večer jsme společně zapálili táborák, sesedli jsme se, hrálo se na kytaru, zpívalo. Všichni společně jako jeden velký tým.

          Po sobotní snídani jsme se opět vrhli do víru her. Dopoledne nám zpestřila logická hra vyžadující zapojení všech mozkových buněk i fyzická zdatnost. Pomocí hodu kostkou jsme získávali jednotlivé stavební materiály, za ně pak mohli nakupovat jednotlivé komodity a díky nim jsme se mohli dostat až do cíle hry, a to postavit statek. Tahle hra všechny moc bavila, a i když naše skupina neskončila na prvních místech, náramně jsme si ji užili.

          Po obědě zbyla chvíle času i na návštěvu místního lomu a krátké koupání, pak jsme se již chystali na odpolední výlet na Třetí palouk. Mělo se jednak v podstatě o velkou stopovačku s úkoly na trase. Stihli jsme vyluštit morseovku, která celé cestě předcházela, ovšem pak nastala úplně stejná situace jako na naší květnové víkendovce. Všichni již byli nastoupeni s batůžky na startovní čáře, když se z ničeho nic spustil obrovský liják, který nám neumožnil vyrazit. Museli jsme tak opět zůstat na základně a táborák na opečení špekáčků nám nahradil gril. A večer? Co jiného než diskotéka.

          Nedělní ráno patřilo vydatné snídani, balení a úklidu. Pak jsme se již všichni shromáždili v horní části základny, abychom mohli bedlivě sledovat vystoupení pejsků z kynologického klubu. Bylo až neuvěřitelné, co všechno zvládali. Po skončení vystoupení bylo možné si pejsky pohladit a ptát se jejich páníčků na vše, co s pejsky souviselo. Mohli jsme si i sami vyzkoušet, jaké je to být „pachatelem“.

          A pak již hurá na oběd, slavnostní zakončení celého krajského setkání a spěcháme za rodiči, abychom se mohli pochlubit našimi zážitky z víkendu.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT