Po několika letech, kdy jsme o akci Ledová Praha jen slýchávali a četli v Mozaice, jsme se rozhodli, že v letošním roce se této akce zúčastníme i my. Poslali jsme tedy přihlášku z webových stránek Ledové Prahy a čekali na další pokyny. Když už bylo čekání dlouhé, zkusili jsme se optat, proč nám ještě nebyly zaslány vstupenky na koncert a slevenky na dopravu. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se dozvěděli, že naše přihláška na ČRP nedošla, a tak nám mohou sehnat jen slevenky na pražskou MHD, ale ubytování, stravu a vstupenky na Benefiční koncert už pro nás nemají.Přemýšleli jsme, co s tím, neboť už jsme měli přihlášené zájemce o tuto akci. Zkusili jsme napsat e-maily na pražské skupiny s žádostí o možnost ubytovat se na první únorový víkend v jejich klubovně. Ozvaly se dvě (a oběma ještě jednou děkujeme za vstřícnost). Využili jsme tedy nabídky 147. PS Galaxie z Prahy 3, která nám nabídla prostory své klubovny a dokonce i zapůjčila spacáky a karimatky, abychom nemuseli vše vozit s sebou.

          A tak jsme se v pátek 4. února v dopoledních hodinách sešli na plzeňském vlakovém nádraží a vydali se vstříc za dobrodružstvím.Již na nádraží vyvstal malý problém. Nedoslavila se jedna z přihlášených účastnic. Po telefonickém hovoru s rodiči jsme zjistili, že na celou akci zapomněli, ale protože Markéta chce jet, přivezou nám ji do Prahy na hlavní nádraží. Cesta vlakem příjemně uběhla, v Praze jsme se po krátkém čekání dočkali i opozdilé Markéty, a tak jsme se vydali ubytovat se. V klubovně nás přivítala usměvavá paní spolumajitelka, pomohla nám zabydlet se a popřála hezký víkend.

          Kouzlu zimních radovánek podlehli i naši vedoucí a s chutí si zavzpomínali na dětská léta:

          Dráhu jsme opouštěli až za tmy plni dojmů. Jelikož se nám ještě nechtělo do peřin, vydali jsme se na krátkou procházku noční Prahou, která končila na Karlově mostě, kde jsme pozorovali osvětlený Pražský hrad a noční Prahu.

          Druhý den dopoledne jsme jeli do paláce Flora, kde jsme po nezbytné návštěvě dětmi oblíbeného Mc Donalda zašli do kina na film Příběh žraloka, u kterého jsme se dobře bavili. Z kina jsme přejeli do zoologické zahrady v Tróje, kde jsme strávili prakticky celé odpoledne, neboť stále bylo co prohlížet.

          Ze ZOO jsme odjeli do Kongresového centra na ohlášený Benefiční koncert Děti dětem, na který se nám nakonec podařilo sehnat vstupenky. Po jeho shlédnutí jsme byli moc rádi, že se nám podařilo na koncert dostat. Shlédli jsme spoustu překrásných vystoupení dětských kolektivů i sólistů, celý večer byl korunován vystoupením finalisty loňského ročníku Superstar Petra Poláčka.

          Koncert skončil ve večerních hodinách, takže jsme se pak již jen přesunuli do tepla žižkovské klubovny a uložili se ke spánku. V neděli dopoledne jsme po úklidu a sbalení věcí vyrazili ještě na Petřín.

          Někteří z nás si prohlédli petřínské Bludiště, jiní vyšplhali na rozhlednu, všem se líbila jízda lanovkou.Díky slunečnému počasí se nám rovněž otevřel úžasný pohled na Prahu. V odpoledních hodinách jsme se vrátili pro zavazadla a vyrazili na hlavní nádraží a odtud pak zpět domů.

          Nejen díky počasí, ale především bohatému programu, který byl připraven, jsme strávili příjemný víkend a již teď víme, že příští rok pojedeme na Ledovou Prahu znovu..

          Závěrem ještě musíte podotknout, že jednou z největších atrakcí pro naše dětičky byla jízda v metru.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT