Po naší loňské první návštěvě akce Ledová Praha, která se nám velice líbila, jsme se rozhodli, že se zúčastníme i v roce letošním. O akci byl mezi dětmi velký zájem, a tak rezervovaných dvacet míst bylo zaplněno během několika dnů. Díky pololetním prázdninám jsme se mohli do Prahy vypravit již v dopoledních hodinách. Po necelých dvou hodinách jízdy jsme vystoupili na hlavním vlakovém nádraží a vydali se tramvaj do místa ubytování.

          Azyl nám na příští tři dny poskytla stejně tak jako v loňském roce 147. pionýrská skupina Galaxie, které tímto ještě jednou děkujeme, neboť v prostorách jejich klubovny jsme se opět cítili jako doma.

          Po vybalení a sestavení jednoho obrovského matracového letiště, na které bylo potřeba "naskládat" na noc 17 dětí, jsme se vydali na první atrakci, kterou Ledová Praha nabízela - Bobovou dráhu na pražském sídlišti -Prosek.

          Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Po první zkušební jízdě, která byla součástí vstupenky na Ledovou Prahu, jsme pro každého zakoupili ještě další tři jízdy, které si všichni náležitě užili. Ti, kterým byla zima, se zahřáli teplým čajem v místní restauraci, někteří se nechali i vyfotit s vánočním bobem. Na bobové dráze jsme vydrželi celé odpoledne a celí promrzlí jsme se pak pomocí MHD dopravili do obchodního centra Flóra, kam jsme vyrazili nakoupit vstupenky na sobotní filmové představení v kině s trojrozměrným promítáním. Než jsme vstupenky zajistili, děti využily rozchodu k návštěvě oblíbeného Mc´Donalda a počítačové herny. Jelikož ještě nebylo příliš pozdě, vydali jsme se na pěší procházku večerní Prahou.

          Došli jsme až na Karlův most, kde se nám naskytl krásný pohled na osvícený Pražský hrad. Ve večerních hodinách jsme se pak vrátili zpět na klubovnu a začali se ukládat k spánku. Ukládání nám velkým dalo poměrně velkou práci, děti ne a ne usnout, poslední se nám podařilo uspat až hluboko v noci.

          Budíčkem v 8.00 hodin nám začalo sobotní ráno. Po vydatné snídani jsme se vydali na Pražský hrad. Vystoupali jsme po starých zámeckých schodech a naše první kroky směřovaly do Muzea hraček ve Starém purkrabství. Ve dvou podlažích jsme zde měli možnost shlédnout velké množství unikátních starých evropských a amerických hraček. Kluci obdivovali technické exponáty, holky pak nemohly odtrhnout oči od obrovské výstavy panenek Barbie a jejich předchůdkyň.

          Naše další cesta Pražským hradem vedla do prašné věže Mihulka, kde byla k vidění expozice Vojenského historického ústavu. Tato expozice shrnující ve zkratce několik etap našich vojenských dějin nejvíce zaujala pánskou část naší výpravy.

          Po prohlídce a nákupu drobných suvenýrů byl nejvyšší čas vyrazit k hlavní bráně Pražského hradu, kde ve 12.00 hodin začala slavnostní výměna vojáků hradní stráže doprovázená slavnostními fanfárami. Byla to velkolepá podívaná….

          Po této parádě jsme se vydali zpět ke klubovně na oběd. Grilovaná kuřátka zmizela ve všech rychlostí blesku, a tak jsme se zakrátko znovu spustili do podzemí a metrem přejeli do paláce Flora, kde jsme po krátkém rozchodu navštívili trojrozměrné kino Oskar IMAX a zde shlédli film Mimozemšťané v akci. Trojrozměrný obraz nás doslova vtáhl do děje a my se společně s hlavními hrdiny ocitli ve velkém zábavném parku a podnikli divoké jízdy na několika horských drahách.

          Po shlédnutí filmového představení jsme odjeli na vrchol sobotního večera, benefiční koncert Děti dětem, který se konal v Kongresovém centru. Více než tříhodinový program nás velice zaujal. Během koncertu, který se konal pod záštitou ministryně školství mládeže a tělovýchovy a předsedy vlády, se na pódiu vystřídalo přes 150 účinkujících z celé republiky. Po skončení jsme si vrátili na klubovnu a tentokrát už děti spánek přemohl podstatně dříve než předchozí večer.

          Než jsme se nadáli, byla tu neděle, poslední "ledový" den. Po snídani jsme si sbalili všechny věci do batohů, uklidili klubovnu a pak se vydali nejprve do Muzea policie.

          Zde nás kromě stálé expozice zachycující dějiny Policie čekaly i praktické ukázky z činnosti zásahové jednotky. Na závěr prohlídky si děti mohly vyplnit test, ve kterém prokázaly své znalosti. Odměnou jim pak byla sladkost a "policejní průkaz". Z policejního muzea jsme se přemístili na Václavské náměstí. Nejprve jsme společně všichni navštívili Muzeum voskových figurín v Melantrichově ulici, které ukrývalo expozici českých i světových osobností z kulturního, společenského a politického života, následovalo pak osobní volno, které mnozí využili k návštěvě místních trhů či Václavského náměstí.

          Okolo 15.00 hodiny pak nezbývalo nic jiného než se vrátit na klubovnu, posbírat svá zavazadla a vydat se na zpáteční cestu domů. Stejně tak jako v loňském roce i letošní Ledová Praha se vydařila.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT