Po naší loňské první návštěvě akce Ledová Praha, která se nám velice líbila, jsme se rozhodli, že se zúčastníme i v roce letošním. O akci byl mezi dětmi velký zájem, a tak rezervovaných dvacet míst bylo zaplněno během několika dnů. Díky pololetním prázdninám jsme se mohli do Prahy vypravit již v dopoledních hodinách. Po necelých dvou hodinách jízdy jsme vystoupili na hlavním vlakovém nádraží a vydali se tramvaj do místa ubytování.

          Po krátkém odpočinku vyrážíme do terénu. Nejprve jsme se vydali podívat na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli Pražský orloj a Staroměstskou radnici a pak jsme se přes Václavské náměstí přemístili do Divadla Spejbla a Hurvínka, kde nás čekalo představení Hurvínek a kouzelník.

          Po skončení divadelního představení jsme se přemístili na námi velice oblíbenou bobovou dráhu na Proseku. V letošním roce se nám podařilo užít si podvečerních jízd na osvětlené dráze. Každý z nás si jízdu zkusil celkem třikrát. Poslední zastávkou pátečního dne bylo obchodní a zábavní centrum Flóra, kam jsme si zajeli jednak zakoupit vstupenky na sobotní filmové představení a jednak nasytit svá bříška oblíbenými pochutinami řetězce Mc Donald. Ve večerních hodinách jsme se pak přesunuli do své "ložnice" na Žižkově.

          Sobotní dopoledne jsme věnovali návštěvě žižkovské televizní věže. Ačkoliv se věž nachází nedaleko našeho dočasného bydliště, navštívili jsme ji letos poprvé a rozhodně jsme nelitovali. Z výšky asi 100m metrů jsme měli celou Prahu jako na dlani.

          Následně jsme se přepravili metrem na Václavské náměstí, kde jsme nejprve poobědvali a poté navštívili muzeum voskových figurín, ve kterém jsou umístěny postavy světové i české historie a současnosti

          Odpoledne jsme shlédli film Noc v muzeu v kině Flóra a odtud již naše kroky vedly do Kongresového centra, kde proběhl desátý ročník benefičního koncertu Děti dětem. Bohatý program vystoupení dětí z celé republiky doplnila svým vystoupením i jedna z účastnic třetí řady soutěže Česko hledá Superstar Leona Černá. Koncert skončil po 22.00 hodině, a tak jsme se pak rovnou vydali domů.

          Po nedělní snídani jsme odjeli na pražské Výstaviště v Holešovicích na výstavu Mořský svět. Odtud jsme pak ještě vyrazili do Národního muzea na výstavu Lovci mamutů a celkovou prohlídku muzea.

          Pak už nezbývalo nic jiného než se vrátit na klubovnu, sbalit si své věci a spěchat na vlakové nádraží, abychom stihli dopravit se do večera domů.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT