S příchodem pololetních prázdnin přišel další, tentokrát již osmý ročník akce Ledová Praha, při které na tři dny své brány otevírá všem zájemcům hlavní město Praha. Účastníci mají možnost prožít tři dny v hlavním městě a poznávat jeho historii, památky, navštěvovat muzea i nejrůznější turistické atrakce a dokonce i kulturní představení.

          Také my jsme se opět na tuto akci v pátek 1. února 2008 vydali. Vzhledem k tomu, že pátek byl volný den, vyjeli jsme již v dopoledních hodinách. Naše první kroky po vystoupení z vlaku na hlavním nádraží v Praze vedly do klubovny 147. pionýrské skupiny Galaxie, která nám každým rokem zapůjčuje svoji klubovnu pro ubytování. Klubovna nás přivítala novým vymalováním. Provedli jsme její "přestavbu" na ložnici a po krátkém odpočinku jsme vyrazili do ulic Prahy.

          Naše první cesta vedla okolo Žižkovské televizní věže do metra a následně do paláce Flora. Zde jsme si zakoupili vstupenky na sobotní filmové představení a následně jsme měli krátký rozchod, při kterém naše kroky směřovaly (jak jinak) do občerstvení Mc Donald´s.

          Z paláce Flora jsme se přesunuli ke kongresovému centru, protože se zde konal benefiční koncert Děti dětem, který je každým rokem součástí akce Ledová Praha. V tom letošním se konal netradičně již v pátek. Hlavními aktéry koncertu jsou děti - ocenění účastníci kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Společně s nimi pak každý rok vystoupí i některý známý zpěvák. V letošním roce to byla Bára Zemanová a Josef Vágner, jeho otec Karel a jeho tři sestry.

          V sobotu po snídani jsme se vydali do Cinema city na filmové představení. Vybrali jsme si dva filmy, ti starší vyrazili sledovat dobrodružný film Zlatý kompas a mladší pak na animované představení Alvin a Chipmunkové. Následovala nezbytný krátký rozchod a pak jsme se z kina přesunuli na oběd k Václavskému náměstí a dále procházkou přes něj a metrem dojeli na Bobovou dráhu na Prosek.

          Zastávka na bobové dráze patří také mezi naše oblíbené a pravidelné. Každý jsme měli jednu jízdu zdarma díky akci Ledová Praha, následně jsme si pak ještě zakoupili další jízdenky, protože se nám jízda na bobech líbila.

          A jak jinak zakončit perný den než relaxací v bazénu….Z bobové dráhy jsme se proto vydali na druhý konec Prahy a po téměř hodinové jízdě tramvají jsme dorazili na sídliště Barrandov, kde je aquapark. Následující fotky nepotřebují komentář.

          Večer jsme se vrátili na klubovnu, povečeřeli a rychle zalezli do spacáků, protože jsme před sebou měli ještě neděli - poslední den pobytu v Praze.

          Neděle nás přivítala krásným slunečným počasím. Vydali jsme se proto nejprve na Karlův most a dále pak na Petřín. Na Petříně jsme si prohlédli zrcadlové bludiště, kde jsme se skvěle bavili u pokřivených zrcadel a pak jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu, odkud byl nádherný rozhled na celou Prahu i okolí.

          Neděle nás přivítala krásným slunečným počasím. Vydali jsme se proto nejprve na Karlův most a dále pak na Petřín. Na Petříně jsme si prohlédli zrcadlové bludiště, kde jsme se skvěle bavili u pokřivených zrcadel a pak jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu, odkud byl nádherný rozhled na celou Prahu i okolí.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT