A po roce opět vyrážíme na akci Ledová Praha, která se tentokrát koná o víkendu 30.1.-1.2. 2009 a oproti loňskému roku nezůstává nic dlužna svému názvu….letos je opravdu pravá "ledová".

          V pátek se tak vydává 17 účastníků z naší skupiny vlakem do našeho hlavního města Prahy, aby během víkendu navštívili pražské památky, muzea a jiné akce, které jsou na tento víkend připraveny. Azyl na následující tři dny opět nacházíme u 147. PS Galaxie z Prahy, kterým tímto moc děkujeme za dlouhodobou spolupráci.

          Abychom stihli co nejvíce, vyrazili jsme hned po příjezdu a ubytování do víru velkoměsta. Naše první kroky vedou na bobovou dráhu v Praze na Proseku. Přestože je venku velká zima a fouká vítr, neodradilo nás to, a proháněli jsme se na bobech poměrně dlouhou dobu. Využili jsme i přilehlé hřiště s prolézačkami a lezeckou stěnou.

          A kde jinde se po tak dlouhé době strávené venku zahřát, než v našem oblíbeném paláci Flóra a v něm umístěném Mc Donaldu….a tak mezitím, co se děti občerstvují a zahřívají, vyrazí vedoucí na nákup potravin "pro přežití" a následně pak zakoupit vstupenky do trojrozměrného kina IMAX na film Cesta na měsíc. Některé děti jsou v kině tohoto typu poprvé, a tak po začátku filmu je vidět, jak šermují rukama a uhýbají před dějem filmu, do kterého jsou pomocí speciálních brýlí vtaženy.

          Po skončení filmového představení jsme se vydali metrem zpět na klubovnu a zde se pomalu ukládali k spánku, neboť druhý den nás čekal náročný program. Čas na pár písniček při kytaře jsme si však ještě našli.

          Sobotní ráno nás Praha přivítala opět velkou zimou, nicméně hned po snídani jsme se vydali na cestu za dalšími památkami. Jako první cíl jsme si zvolili Pražský hrad. Navštívili jsme zde chrám svatého Víta, Zlatou uličku, prašnou věž Mihulka, ve které byla instalována výstava Hradní stráže, Daliborku a počkali jsme si i na slavnostní výměnu stráží.

          Po starých Zámeckých schodech jsme pak sešli do podhradí a vydali se přes Staroměstské náměstí k Václavskému náměstí na oběd. Protože jsme se během pátečního večera dozvěděli, že si můžeme ve Vodičkově ulici vyzvednout jednu rakvičku se šlehačkou, vedly naše kroky z oběda v Havelské koruně přímo do italské cukrárny. Pak už byl čas přemístit se do Muzea Policie.

          Sobotní den jsme zakončili benefičním koncertem Děti dětem, který proběhnul v Kongresovém centru, a na kterém vystoupily děti z celé republiky. Na pódiu se objevil i režisér Zdeněk Troška.

          A byla tu neděle, den poslední, nicméně den, na který jsme se těšili nejvíce, protože jsme šli do aquaparku v Čestlicích. Fotografie ani nepotřebují komentáře, moc se nám ve vodě líbilo a ani se nám nechtělo jet zpět na klubovnu, sbalit a ukončit pobyt v Ledové Praze. Bylo to fajn!

Akce byla realizovana s podporou MŠMT