Po pěti letech, kdy se nám Ledová Praha překrývala s jarními prázdninami, jsme se rozhodli, že se opět vydáme do našeho hlavního města na akci, kterou pořádá sdružení Pionýr. Letošní Ledová Praha proběhla tradičně o pololetních prázdninách ve dnech 31. ledna až 2. února 2014. V pátek ráno jsme tedy nasedli do vlaku směr Praha…

          Vyzbrojeni mapou Prahy a podrobným popisem cesty jsme celkem v pohodě zvládli cestu z nádraží do místa našeho ubytování, klubovny Pionýrské skupiny Kalich. Jsme rádi, že nám ochotně poskytli střechu nad hlavou, klubovna byla moc fajn a proto jim ještě jednou děkujeme.

          Po zabydlení a přípravě na nocování jsme se vydali na procházku Prahou. Naše první kroky vedou na Petřín. Na Petřín vyjíždíme lanovkou, procházíme parkem, navštěvujeme Zrcadlové bludiště, kde se opravdu bavíme, zvláště na konci u pokřivených zrcadel. Výstup na rozhlednu jsme si rozmysleli, neboť je mlha a nebylo by vidět na Prahu. Následuje kaskadérský sestup po namrzlých schodech směrem ke Strahovskému nádvoří, kde navštěvujeme Muzeum miniatur.

          Po prohlídce třiceti vystavených exponátů se z muzea miniatur vydáváme pěšky na Pražský hrad. Navštěvujeme katedrálu svatého Víta, procházíme Zlatou uličkou, nesmí samozřejmě chybět ani fotka s Hradní stráží. Po starých zámeckých schodech pak scházíme do podhradí a jelikož se již blíží večer a naše nožičky dostaly řádně zabrat, vracíme se metrem zpět na klubovnu. Cesta vede přes Palác Flora, je potřeba nakoupit jídlo na sobotu a neděli a hlavně navštívit McDonald´s a další stánky s občerstvením.

          Konečně "doma". Povečeříme, hrajeme společenské hry a pak už vzhůru do spacáků, čeká nás sobotní náročný den.

          Budíííček… je sobota, osm hodin ráno a čeká nás zajisté hezký den. Po snídani vyrážíme na druhý den putování po Ledové Praze. Začínáme na Karlově mostě, z něj pak na Staroměstské náměstí, kde stíháme "představení" Orloje a také živou hudbu na náměstí, která některé z nás strhla i k tanci. Pokračujeme do Celetné ulice do Muzea čokolády. Velice zajímavé povídání se sladkou tečkou nakonec, jsme svědky ukázky výroby čokoládových pralinek a každý z nás dostává ochutnat.

          Čokoláda v nás probudila hlad, na oběd proto zastavujeme v naší oblíbené jídelně Havelská koruna u Václavského náměstí a pak již opět pokračujeme, tentokrát do Muzea Lega. Jedná se počtem vystavených exponátů o největší muzeum lega ve světě a opravdu je na co se koukat. Shlédli jsme přes 2500 vystavených exponátů, 20 tématických expozic. Součástí muzea byla i herna, kde bylo možné si z lega cokoliv postavit.

          Dnes je den muzeí…přejíždíme do Policejního muzea. Praktické ukázky z práce zásahové jednotky, pravá četnická stanice, zajímavé expozice, soutěže pro děti, to všechno nás v policejním muzeu očekávalo.

          A přichází vrchol dnešního dne, benefiční koncert Děti dětem, tak honem do Kongresového centra. Společná fotografie před vchodem a pak již hurá na místa v sále. Naše očekávání bylo naplněno, koncert byl úžasný. Moderátor Dalibor Gondík dokázal skvěle komunikovat s dětským publikem, jednotlivá vystoupení střídaly soutěže pro děti, při nichž se postupně otevíraly zámky od truhly se sladkým pokladem. A závěrečný minikoncert skupiny Hamleti dostal celý sál do varu. Tohle se opravdu povedlo, to se nám bude krásně usínat.

          Nedělní ráno patří nejprve balení, je potřeba klubovnu uvést do původního stavu a sbalit si všechny batohy, abychom byli připraveni na cestu domů. Po sbalení a snídani odjíždíme na Barrandov do místního aquaparku, kde si chceme trošku relaxovat těla po dvoudenním pochodování Prahou. Pak už jen přesun na klubovnu pro batohy a odjezd vlakem zpátky do Plzně. Ledová Praha byla prima a už se těšíme na další ročník.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT