S železnou pravidelností se naše skupina v posledních letech účastní předtáborového setkání na základně v Hradci u Stoda. O akci je každoročně velký zájem jak z řad ostřílených táborníků, tak i nových členů a účastníků letního tábora. Zvláště ti nejmenší mají možnost před táborem vyzkoušet svoji výdrž bez rodičů.

          Na konci června jsme se tedy opět vydali vlakem do Hradce u Stoda, kde nás čekali místní pionýři a víkend plný her a zábavy. Sjelo se nás celkem na 70. Páteční podvečer nás na základně přivítal vedoucí skupiny a po zabydlení v chatkách a večeři jsme se sešli všichni v jídelně, kde jsme si formou soutěže prověřovali své znalosti filmových hlášek. Soutěž se všem velice líbila.

          Sobotní ráno nás navzdory předpovědi počasí slibující zimu a déšť přivítalo sluníčkem, a tak jsme se po snídani vydali do nedalekého lesa, kde se odehrála námi velice oblíbená hra Bomby, při které se pobavili děti i dospělí. Po obědě jsme se všichni vydali do nedalekého Stoda, kde probíhaly oslavy deseti let založení mikroregionu Radbuza. Na městském stadionu bylo možné shlédnout spoustu vystoupení a ukázek jako např. hasičský zákrok, vystoupení mažoretek a mnoho dalších hudebních či tanečních vystoupení. K sobotnímu večeru pak tradičně patřila diskotéka.

          Než jsme se nadáli, byla tu neděle. Nejprve bylo nutné sbalit a uklidit v chatkách, čekání na oběd nám pak zpříjemnily zábavné hry v areálu základny. Na závěrečném nástupu jsme nevyhlašovali vítěze, vítězi se stali všichni, kdo se zúčastnili, a tak také všichni dostali sladkou odměnu. Příjemný víkendový pobyt skončil, ale zanedlouho začínají prázdniny, a tak se všichni těšíme na letní tábory.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT