Tradice jarních a podzimních setkání je již mnoho let stará a nic na jejím kouzlu neubírá skutečnost, že původně se sjížděli účastníci z mnoha skupin bývalého okresu Plzeň-jih a v současné době se scházíme již jen my a hradečtí pionýři. Konec konců, ono by se nás na táborovou základnu v Hradci ani víc nevešlo, i v letošním roce se na jarním setkání sešlo na 80 účastníků.

          A tak jsme se týden před letním táborem vydali vlakem na víkendový pobyt v Hradci. Jen z naší skupiny přijelo skoro 40 dětí i dospěláků. Zapomenout nesmím ani na pravidelného účastníka - "piopsa" Marušku.

          Páteční odpoledne patřilo tradičnímu zabydlování se, rozdělení do týmů, které mezi sebou po celý víkend budou soutěžit, a večer se všichni sešli v jídelně ke hře Bingo, u které jsme se, i díky mezisoutěžím, všichni náležitě pobavili.

          Na sobotní dopoledne pro nás připravila zajímavou hru naše vedoucí Janička společně s Michalem. Každý tým obdržel zašifrovanou zprávu, ze které se dozvěděl další pokyny ke hře. Cílem hry bylo najít v okolí tábora různé rostliny, předměty atd. z daného očíslovaného seznamu. Za každou dobře nalezenou a předanou věc získávaly týmy jedno písmenko, ze kterých si pak složily další díl zašifrované zprávy. Najít některé věci bylo opravdu složité, a tak nám hra vydržela po celé dopoledne.

          Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali na výlet do nedalekého ranče Červený mlýn, kde jsme měli možnost prohlédnout si koně.

          Vpodvečer jsme si zasoutěžili v různých štafetových soutěžích a sobotní večer pak patřil diskotéce.

          Neděle pak kromě úklidu a balení byla zasvěcena turnaji v ringu. Přistaven byl také velký skákací hrad, kde jsme se všichni náležitě vyřádili. Vyhlášeni byli rovněž vítězové celovíkendového klání týmů, sladká odměna se však dostala na každého účastníka. Celý víkend nám přálo krásné slunečné počasí a užili jsme si spoustu legrace a zábavy. Nyní se již všichni těšíme na letní tábory, které nás čekají.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT