Dlouholetá tradice nám určuje jako poslední společnou akci před letním táborem pravidelné třídenní víkendové setkání na táborové základně v Lomíčku, které jsme také již tradičně uspořádali spolu s PS Hradec. V pátek 17. června jsme proto opět vyrazili na plzeňské vlakové nádraží a odtud se přesunuli do Hradce u Stoda. První minuty na táborové základně patřily ubytování a seznamování se s novými kamarády.

          Po večeři byl pro děti připraven večerní program. Děti se rozdělily do pěti skupin a měly za úkol odpovědět na otázky z oblasti pohádek, dále si zahrály pantomimu a další hry.

          Druhý den ráno nám počasí příliš nepřálo, byla velká zima a pršelo. My jsme však neztráceli optimismus. Po snídani se počasí trochu vyjasnilo, a tak jsme neváhali a vyrazili společně do lesa, kde se děti rozdělily do tří skupin a hrály hru s názvem Duchové v lese. Hra spočívala v tom, že si děti našly strom, kolem kterého si vyznačily čtverec a na strom upevnily čtvrtku. Jejich úkolem bylo, aby postavily co nejvyšší věž z šišek. Tým, který měl věž nejvyšší, vyhrál. Celková výška věže se zapsala na čtvrtku. Když jsme znali vítěze, nic nám nebránilo v tom jít si na základnu vychutnat výborný oběd.

          Po obědě následoval krátký polední klid, při němž děti hrály karty nebo stolní fotbálek. Vzhledem k tomu, že počasí se opět zhoršilo a začalo pršet, museli jsme změnit odpolední program. Po odpočinku jsme se proto přemístili do jídelny a zde si všichni společně zahráli Bingo a po Bingu pak soutěž v poznávání hlášek z filmů a pohádek. Děti byly velice šikovné. Když jsme si zasoutěžili, čekala na nás svačina, po které jsme si zahráli zábavnou hru. Na čelo jsme vždy jednomu z dětí nalepili cedulku s názvem pohádkové bytosti, děti se postupně střídaly a jejich úkolem bylo, za pomocí otázek na ostatní, uhodnout, co jsou za pohádkovou bytost. Po hře na nás čekala večeře.

          Když jsme se pořádně nabaštili, nečekalo nás nic jiného než na každé naší akci velmi oblíbená závěrečná diskotéka.

          V neděli po snídani nás neminulo balení a velký úklid. Poté, co si děti sbalily své věci a uklidili v chatkách, se odebraly na hřiště, kde si zahrály hru "Průjem", která děti velmi pobavila. Dále například tradiční ringo aj. Víkendový pobyt jsme zakončili výbornou tečkou na konec, kterou byl řízek s kaší. Po obědě se děti odebraly domů. Víkendový pobyt jsme si užili a už teď se těšíme na náš velký letní tábor a další setkání, které se uskuteční v září.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT