Nepsaným pravidlem v naší činnosti se vždy na jaře a na podzim stala pravidelná víkendová setkání na táborové základně v Hradci u Stoda, která spolupořádáme s pionýrskou skupinou Hradec. Proto jsme se i letos, týden před začátkem letního tábora, sešli s kamarády z Hradce a společně absolvovali bezva víkendovku. Z naší skupiny se na akci vydalo přes 30 účastníků. Počasí nám i letos velice přálo, a tak jsme prožili celý víkend za slunečného letního počasí. Poté, co jsme dorazili na základnu a ubytovali se, následovalo rozdělení dětí do skupin a večerní program. Společně jsme si zahráli oblíbenou hru Bingo po vzoru kdysi populární televizní soutěže, po Bingu následovala hra fanta-kola a několik dalších. První večer tak rychle utekl a byl čas jít se uložit do svých dočasných obydlí.

          Sobotní dopoledne si děti zahrály hru Hledáme zvířata, kterou pravidelně v různých obměnách hrajeme i na každém našem letním táboře. V nedalekém okolí byly rozmístěny kartičky s obrázky různých zvířátek. Ze startu vybíhal za každý tým vždy jeden člověk, družstvo, jehož člen jako první objevil hledaný obrázek, získalo bod. Dětem se tato hra velice líbila, někteří ihned po doběhu do cíle chtěli běžet hledat znovu.

          Po obědě a krátkém odpočinku se všichni vydali na stopovačku. Nebyla to ale klasická stopovačka, kterou známe z naší činnosti. Na trase byly rozmístěny otázky s třemi odpověďmi, pod každou odpovědí se skrývala souřadnice, ovšem jen správná odpověď poskytla týmu tu správnou souřadnici pro další cestu. Některým družstvům se tak cesta poněkud protáhla, ale nakonec všichni zdárně dorazili do cíle cesty na Třetí palouk, kde je jako odměna čekalo opékání špekáčků.

          Snad nejvíc se děti těšily na sobotní večerní program. Avizovaná diskotéka nezklamala žádného účastníka, všichni si pořádně zatancovali a celý sobotní večer si dosyta užili. V neděli dopoledne čekalo na děti živé pexeso, štafetové soutěže a ringo. Neděle se rovněž nesla ve znamení balení, úklidu a přípravy na návrat domů, ale i v duchu slavnostního zakončení a předání sladkých odměn. I letošní setkání uteklo jako voda a než jsme se nadáli, seděli jsme zpět ve vlaku. Všichni se již těšíme na velký letní tábor, který slibuje velké dobrodružství a mnoho zábavy. A tady v Hradci se všichni sejdeme opět na podzim.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT