Poslední víkend v letošním školním roce jsme stejně tak jako v předchozích letech strávili na hradecké základně Lomíček. Společně s pionýry z Hradce jsme prožili pohodový víkend, plný legrace a soutěží. Pobyt začal v pátek odpoledne, kdy se děti zabydlely v chatkách a před táborem provětraly své "spacáky".
Klikni pro zvětšení.

          V pátek vpodvečer nás navštívila skupinka nadšenců, která se věnuje bojovému umění kung fu. Dětem tento sport představili a předvedli i praktické ukázky. Poté následovala noční hra, při které se prokázala šikovnost všech dětí.

          Po rozcvičce a vydatné sobotní snídani si děti zahrály živé pexeso a vyzkoušeli jsme jejich smysly při hře, kdy hádaly podle čichu a chuti různé kuchařské ingredience.

          Sobotní odpoledne jsme celé strávili v prostorách chotětovského kláštera, kde se konal chotětovský Slunovrat. Děti navštívily nejen klášter, ale také jeho podzemí, kdy se prokázala statečnost všech dětí, které tyto prostory navštívily. Pro odpočinek jsme zvolili představení loutkového divadla z Třemošné. Po obchůzce řemeslných stánků a odpočinku jsme se vydali zpět na chotěšovské nádraží, odkud nás vlak odvezl zpátky do Hradce. Večerní program byl v oblíbeném disco rymtu a děti si společně zazpívaly i zatančily.

          Poslední den našeho setkání měly děti za úkol vyluštit nelehkou šifru. Barevná křížovka je oblíbenou hrou na všech našich akcích. Se šifrou si všichni hravě poradili, a tak je čekala zasloužená odměna-výborný nedělní oběd.

          Závěrečný úklid, balení a jedeme domů, kde budeme již netrpělivě vyhlížet začátek našeho letního tábora.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT