S blížícím se koncem školního roku vždy přichází čas na předtáborovou víkendovku v Hradci u Stoda. Pravidelně ji pořádáme společně s pionýry z Hradce. I letos jsme se tedy vydali vlakem do našeho oblíbeného Lomíčku. Hlavním pořadatelem byli tentokrát hradečtí pionýři, my jsme se ale velkým dílem podíleli na programu, zajištění pomoci do kuchyně i na pomoci s úpravami a opravami základny před naším letním táborem. Cesta vlakem utekla rychle a za chvíli nás již vítala základna.

          Po ubytování a rozdělení do několika skupinek, které mezi sebou budou po celý víkend soutěžit, jsme se vrhli s chutí na večeři, páteční večer pak uzavřely hry mezi týmy v jídelně.

          Sobotní ráno nás uvítalo sluníčkem, a tak hurá z chatek na vydatnou snídani, a pak si již opět začínáme hrát. Týmy se sbíhají k sobě, luštíme šifru a pak se vydáváme na výlet do neznáma. Ten nás zavedl až do nedalekého Stoda. Vracíme se v odpoledních hodinách.

          Po pozdním obědu a krátkém odpočinku už ale zase soutěžíme, tentokrát na stanovištích přímo v areálu základny. Je vidět, že letní olympijské hry se blíží, neboť na stanovištích nás čekají různé sportovní výkony jako střelba z luku, minigolf, hod na koš apod. Sobotní večer zakončuje všemi očekávaná diskotéka.

          A je tu neděle, den poslední. Ten vždy tradičně kromě balení a úklidu patří i turnaji ve vybíjené, vyhodnocení celého pobytu a výbornému obědu na závěr. Budeme se opakovat, ale bylo to opět moc fajn a my všichni se už těšíme na náš velký letní tábor, který nás čeká za 14 dní.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT