Jako každý rok byla naší první poprázdninovou akcí víkendovka na táborové základně v Hradci. Stalo se již naší tradicí, že se před letním táborem a na začátku nového školního roku setkáváme s našimi hradeckými kamarády. Pionýři z Hradce však tentokrát bohužel nenašli žádný volný termín, kdy by se s námi mohli sejít, nec.

          Na děti, které se rozhodly strávit víkend v naší společnosti, hned po příjezdu čekala spousta her. Nejprve jsme se všichni ubytovali, pak bylo nutné se po náročné cestě pořádně posilnit a rozdělit do skupin.

          Jelikož se začalo stmívat, využili jsme pro první soutěže jídelnu. Tanec s balonky mezi čely, provlékání lžičky pod oblečením nebo vytvoření příběhu, jehož slova vždy začínala stejným písmenem, to vše a mnoho dalšího bavilo účastníky celý večer.

          Hned časně z rána jsme se po vydatné snídani připravili na první soutěž sobotního dne. Na startovní čáru se vždy postavil jeden z týmu, který měl za úkol v nedalekém lesíku najít stejný obrázek, jaký si vylosoval před tím než vyběhl. Tato aktivita byla samozřejmě na čas, soutěžící, který se do cíle vrátil jako první, obdržel důležité body pro nedělní boj o odměny.

          Po obědě obě družstva obdržela šifru s instrukcí pro další hru. Když děti rozluštily hádanku, vydaly se do pískovny, kde si připravily hrací prostor pro velice oblíbené Bomby. Kolem kmene stromu se vytvořily dva soustředné kruhy, do kterých se vložily papírové koule představující bomby. Každý hráč musel sebrat soupeři co nejvíce koulí, aniž by ho chytil protihráčův obránce. Po náročném dni jsme se všichni rychle zregenerovali, neboť nás čekal vrchol víkendového setkání: diskotéka, nejoblíbenější aktivitu našich pionýrů.

          V neděli ráno nás čekala poslední hra před odjezdem domů. Závěrečná stopovačka, na jejímž konci čekala na táborníky sladká odměna. Cesta k ní však nebyla jednoduchá.

          Bohužel víkendové setkání uteklo jako voda a my jsme se zase museli vrátit do víru velkoměsta. Předtím než jsme se rozloučili s táborovou osadou Lomíček, udělali jsme pár fotografií, jako vzpomínku na krásně strávené tři dny se skvělou partou.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT