Třetí zářijový víkend jsme přijali nabídku pionýrské skupiny Hradec, abychom společně s nimi strávili tři dny na táborové základně Lomíček, kde byl připraven bohatý program pro děti obou skupin. A tak jsme se v pátek odpoledne vydali na cestu do Hradce. Na základně se sešlo na 30 dětí z obou skupin, které díky nádhernému skoro letnímu počasí prožilo víkend plný her a soutěží.

          Po příjezdu a ubytování je svolán slavnostní nástup, při kterém se děti dělí do třech oddílů. A tak se objevují Draci, Hasiči a Pindíci, kteří mezi sebou svedou lítý boj o vítězství.

          Páteční večer je na programu tolik očekávaná diskotéka, na které se hudba a tanec střídají se soutěžemi. Mnozí z nás si jistě nedovedli představit, jak složité je sníst několik piškotů a pak zapískat tak, aby to bylo slyšet. Stejně tak nafouknout balónek až praskne bylo nad lidské síly mnohých z nich. A což teprve dostat do pusy bez pomocí rukou piškot přivázaný na dlouhé niti. Velmi oblíbená je rovněž tzv. "židličková".

          Ráno nás sluníčko tahá z postelí již před budíčkem. Čeká nás bohatý program. Dopoledne i odpoledne probíhá ve znamení štafetových her a soutěží, odpoledne pak vypuká turnaj ve vybíjené. Po svačině se všechna družstva vydávají do okolí tábora, aby nalezla co nejvíce z dvaceti věcí, které jim byly zadány. Živého zajíčka nedonesl nikdo, ovšem najít živou žábu, koníka či čtyřlístek nebylo pro některá družstva problém. I když často nasazovala vlastní zdraví.

          Druhý večer zapalujeme táborový oheň, opékáme vuřty a slyšet je i kytara. Po setmění pak vyráží všechny děti na nočního bobříka odvahy. Pro všechny, kteří projdou noční přírodou, je připraven zmrzlinový pohár.

          Nedělní dopoledne má na programu poslední soutěž, každý oddíl má za úkol rozdělat oheň a uvařit polévku. V této soutěži uspěla všechna družstva. Celkovými vítězi se stali Pindíci před Draky a Hasiči. Odměny a spoustu zážitků si však odvezli všichni.Víkendovka se vydařila a my se těšíme na další akce.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT