Jednou z posledních akcí, kterou pro všechny pionýry bývalého okresu Plzeň - jih uspořádalo Pionýrské centrum Jižan, bylo podzimní víkendové vzpomínání na letní tábory, které se uskutečnilo ve dnech 17. až 19. září 2004 na táborové základně Lomíček v Hradci u Stoda.

          Víkendovky jsme se zúčastnili i my, a to dokonce v nejvíce početném kolektivu. V pátek se vydalo celkem 19 dětí a tři dospělí odpoledním vlakem do Hradce. Počasí nám přálo a po krátkém pochodu z místního nádraží jsme dorazili na základnu, kde jsme se sešli i s ostatními účastníky. Kromě nás přijeli zástupci z Dobřan, Starého Plzence a místní pionýři, celkem přes 70 účastníků.

          Páteční podvečer patřil tradičnímu táboráku, opékali jsme klobásy, poseděli u ohně a večer jsme se přesunuli do jídelny, kde proběhla soutěž Dva z jednoho tábora, kdy proti sobě nastoupila dvě družstva složená z vedoucích a instruktorů, která se utkaai v netradičních disciplínách jako např. přenášení korálků pomocí brčka, nafukování balónku do prasknutí, hod šipkami na terč, míčky do koše či pití limonády brčkem a jedení piškotů. Své sympatie soutěžícím mohlo projevit i publikum, které jednotlivým týmům odevzdávalo korálky sympatie. Po velkém boji zvítězili ti zkušenější - vedoucí.

          Sobotní dopoledne začínáme hrou zvanou Lodě, kterou si pro všechny ostatní připravili hradečtí pionýři. Soutěžila vždy dvě družstva proti sobě, jeden tým se snažil pomocí tenisových míšků srazit co nejvíce plastových lahví umístěných v herním poli, protivníci se snažili pochytat odražené míčky. Hra všechny zcela pohltila, ozývalo se mohutné povzbuzování, jednotlivá družstva se snažila dosáhnout co nejlepších výsledků. Jasně nejlepším týmem se stalo družstvo Hradce I., naši borci skončili na třetím místě.

          Odpoledne začíná Safari, lov zvířat a jejich prodej do ZOO. Všichni účastníci se rozdělili na lovce a zvířata. Lovci si za peníze půjčené v bance nakupují u šerifa povolenky k lovu, munici a vydávají se lovit zvířata do areálu základny. Odlapené kusy přicházejí prodávat do zoologické zahrady, kde za ně získávají penízky. Pozor však na to, podaří-li se chytit chráněné zvíře, pak je třeba naopak za nepovolený odchyt ještě zaplatit. Zda vše probíhá v pořádku kontroluje všudypřítomná policie, která neposlušné lovce posílá do místního vězení. Soutěžíme o nejšikovnějšího lovce, kterým se v konečném součtu stává Katka z Hradce, která vydělala přes 35.000,- Kč. Jako odměnu pak dostává velkého plyšového slona. Večerem provází všechny velká diskotéka.

          Program na nedělní den vymyslely skupiny Dobřany a Hradec. Nejprve zkoušíme hrát dobřanský Kufr, poté pak naší skupinou připravenou hru Noemova archa, při které se vyslaní zástupci z každého družstva vydávají hledat do označeného prostoru požadovanou kartičku s obrázkem.

          Než jsme se nadáli, je víkend za námi a nám nezbývá než provést závěrečný úklid a sbalit se na zpáteční cestu. Jako památku na tento víkend získává každý účastník Pamětní list, balíček s odměnou a pro každý tým je připraven nádherný dort.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT