Na druhý zářijový víkend naplánovala pionýrská skupina Hradec tradiční podzimní setkání pionýrů na táborové základně Lomíček. Kromě dětí a dospěláků z naší skupiny se samozřejmě zúčastnila i místní hradecká skupina. Zájem o víkend plný her a soutěží byl velký, celkem se nás sjelo na sedmdesát.

          Páteční podvečer patřil příjezdu, ubytování a slavnostnímu nástupu, při kterém se všichni účastníci rozdělili do čtyř družstev: Šťáhlavy, Plzeň, Tygry a Lvíčata. Tato čtyři družstva pak mezi sebou soutěžila po celé tři dny. V pátek po setmění vypukla velká pátrací hra, kdy se v areálu tábora za úplné tmy hledala víčka od plastových lahví. Cílem bylo sesbírat pro svůj tým co nejvíce víček, která byla i bodově ohodnocena podle barvy. Tuto soutěž vyhrálo jedno z družstev hradeckých.

          Sobotní dopoledne jsme se vydali do nedalekého lesa, kde proběhla hra Bomby, při které je každý oddíl rozdělen na teroristy, policisty a pyrotechniky a jejich cílem je umístit co nejvíce svých "bomb" na území protivníka a naopak své území před soupeři bránit. Po obědě a poledním klidu jsme opět vyrazili na cestu, tentokrát nás čekala azimutová stopovačka. Nejprve bylo potřeba vyluštit v táboře Sudoku, následně děti obdržely pokyny, kde se nachází první azimut. Cestou děti plnily různé úkoly, závěrečný azimut je pak nasměroval zpět do tábora. Večer proběhla všemi očekávaná diskotéka.

          V neděli jsme nejprve provedli úklid chatek a následně se družstva utkala v turnaji v ringu a hře "Živé pexeso", která sklidila velký úspěch. Po dobrém obědě následovalo závěrečné vyhodnocení, předání sladkých odměn, společné fotografie a odjezd domů. Přestože nám nepřálo počasí a víkend byl opravdu studený, všichni si odnášíme spoustu krásných zážitků a těšíme se na další akce.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT