Je září, začal školní rok, a v tom našem, pionýrském, se objevila první poprázdninová akce, tradiční podzimní víkendový sraz na táborové základně v Hradci u Stoda.

          Ve dnech 11.-13. září 2009 uspořádala naše pionýrská skupina společně s pionýry z Hradce pro své děti víkend plný her a soutěží.

          Páteční odpoledne přivítala hradecká základna Lomíček přes 80 dětí a dospěláků. Po ubytování v chatkách a společné večeři pak začal v jídelně večerní program, který si připravili hradečtí pionýři. Všichni účastníci se rozdělili do pěti družstev, objevily se nám tak týmy Tekutí banáni, Pampelišky, Karlovo tým, Míšin tým a Husákův tým, které proti sobě soutěžily v různých disciplínách jako např. nafukování balonků, předávání krabičky od sirek pouze pomocí nosu, pití brčkem apod.

          Sobotní dopoledne pokračovaly soutěže jednotlivých družstev na hřišti a byly ve znamení štafetových závodů jako např. běh se zavázanýma nohama, přenášení nafouknutého balonku pomocí dvou prstů, nošení vody v létajícím talíři či běh s míčkem na pingpongové pálce. Při soutěžích nebyla nouze o spoustu legrace i kuriózní výkony.

          Od sobotního odpoledne jsme pak výběr programu zajišťovali my. Nejprve jsme se tak vydali vyluštit Barevnou křížovku, kdy jsme jednotlivá písmenka do křížovky museli hledat na jednotlivých stanovištích, kam postupně vybíhali členové jednotlivých družstev.

          Díky pestrému programu den rychle utekl a k večeru jsme se všichni vrhli na vymýšlení scének, kterým patřil sobotní večer. Po jejich předvedení, při kterém jsme se velice pobavili, následovala ještě všemi očekávaná diskotéka.

          Nedělní ráno patřilo nejprve vydatné snídani a následně pak nové hře zvané Pirátské lodě. Vzhledem k tomu, že pro všechny děti se jednalo o novinku, hrálo se až do oběda. Po něm pak následovalo slavnostní zakončení celé víkendovky a předání drobných odměn všem účastníkům. Po celé tři dny panovalo krásné slunečné počasí, které přispělo k tomu, že z akce odjížděli všichni velice spokojeni.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT