Letní prázdniny utekly jako voda a společně se školním rokem začal i ten náš pionýrský, který sebou přinese spoustu Klikni pro zvětšení tradičních i netradičních akcí pro naše členy a naše příznivce. Tou první poprázdninovou akcí bylo jako již tradičně zářijové setkání naší skupiny s pionýry z Hradce na jejich (a vlastně tak trochu i naší) táborové základně Lomíček. Tento víkendový pobyt je vždy hojně navštěvován, a tak se nás na cestu do Hradce vydalo skoro čtyřicet. A připočteme-li v podstatě stejný počet hradeckých účastníků, máme z toho takový malý tábor.

          Na rozdíl od červnového setkání nám o tomto víkendu přálo počasí, a tak jsme si celý víkend užili v teple a na sluníčku. V pátek, po tradičním přivítání a ubytování, byl pro děti připravený večer plný her. Všichni účastníci se rozdělili do týmů, které mezi sebou svedly boj při plnění různých úkolů, od těch fyzicky náročnějších po úkoly, při kterých musely použít své bystré hlavičky.

          V sobotu nás čekala dopolední vycházka do přírody. Všichni společně jsme si zahráli hru Zloději vajec, kterou hradecké děti dobře znaly z tábora. Všechny týmy mohly projevit svou dravost a taktiku při okrádání soupeřů o jejich vejce ukryté v jejich domečcích.

          Odpolední sobotní program jsme pro všechny děti zajišťovali my. Použili jsme rovněž oblíbenou táborovou hru s názvem Nech to koňovi, která spočívala v zodpovídání otázek a plnění úkolů, při kterých děti zavzpomínaly na šifry, známé byliny, pohádkové bytosti apod. Došlo samozřejmě i na klasické turnaje ve vybíjené a ringu či živé pexeso.

          Snad nejvíce všechny nadchl večerní program, kterým byla diskotéka obohacená letos o novinku. Během večerního tanečního reje proběhla soutěž a byl vyhlášen vítěz o Nejšílenější účes tábora. Věřte, že kadeřnické kreace některých dětí i dospělých braly ostatním dech.

          Neděle už se nesla v duchu balení a celkového úklidu tábora. Děti si svůj volný čas vyplnily buďto volejbalem, stolním tenisem apod. Celé setkání bylo zakončeno dobrým obědem a předáním sladkostí všem účastníkům. Věříme, že i letošní zářijové setkání se dětem líbilo, stejně tak jako program, který pro ně byl připravený.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT