Jako každý rok byla naší první poprázdninovou akcí víkendovka na táborové základně v Hradci. Stalo se již naší tradicí, že se před letním táborem a na začátku nového školního roku setkáváme s našimi hradeckými kamarády. Pionýři z Hradce však tentokrát bohužel nenašli žádný volný termín, kdy by se s námi mohli sejít, nechtěli jsme ale s dětmi strávený víkend oželet, a tak jsme se rozhodli, vydat se do Lomíčku samostatně. A takto nás Lomíček přivítal…

          V pátek odpoledne jsme se sešli na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni a vydali se společně směr Hradec. Kromě toho, že jsme si poprvé víkendovku organizovali sami, bylo setkání "jiné" i v tom, že jsme ho pojali trošku jiným způsobem než obvykle. Rozhodli jsme se celý víkend zaměřit na určité téma, které se bude prolínat všemi soutěžemi. Po dlouhých diskuzích jsme zvolili téma NEKONEČNÝ VESMÍR. Po příjezdu do Lomíčku jsme se ubytovali, rozdělili do vesmírných posádek a vrhli se rovnou na první hru. Bylo to nám známé a oblíbené "Hledání kartiček". V nedalekém okolí byly rozmístěny kartičky s obrázky vesmírných těles a družic. Z každého oddílu vybíhal vždy jeden člověk, který musel co nejrychleji donést hledaný obrázek do základního tábora. Družstvo, jehož člen přinesl kartičku jako první, si připsalo bod.

          Po večeři jsme si připravili zábavné hry, které na táboře patřily k nejoblíbenějším. Všichni jsme se pobavili například při tvoření zajímavých příběhů, závodu v pojídání jogurtů nebo při tancování s balónky mezi čely.

          Druhý den ráno sice chvíli pršelo, ale náš zápal pro hru přesto neuhasl. Ihned po ranní rozcvičce jsme se pustili do populární kolektivní hry Rimgo. Vítězné družstvo si pak za odměnu mohlo zahrát zápas i proti instruktorům a vedoucím.

          Po výborném obědě nás na zbytek odpoledne zabavila hra Lodě. Každé dítě představovalo jednu vesmírnou loď, která musela převážet suroviny z jedné základny na druhou. Nebylo to ale zase tak jednoduché. V přenášení surovin dětem bránili vesmírní piráti, kteří jim chtěli převoz překazit. Po skončení hry si členové jednotlivých vesmírných posádek vymýšleli scénky, které nám v podvečer ukázali. Dozvěděli jsme se například, jak to vypadalo na planetě obývané mimozemšťany nebo co se dělo po přistání na Měsíci. Po náročném dni jsme všichni uvítali večerní film.

          V neděli ráno nás čekala bohužel poslední hra. Děti měly za úkol vydat se po stopách vesmírného kuchaře, který po lese poztrácel svůj recept na slavnostní oběd a Měsíční kameny z náhrdelníku své manželky. Oběma posádkám se podařilo najít a sestavit dohromady ztracený recept i kameny a za pomoc, kterou děti kuchaři poskytly, dostaly jako dárek vynikající oběd a nějakou tu sladkou odměnu.

          Naše vesmírné setkání uteklo jako voda a my jsme se, ač neradi, museli znovu vrátit do civilizace. Doufáme, že se dětem víkend líbil, i když ho provázelo nevlídné počasí, a že se brzy uvidíme na další akci, kterou budou podzimní prázdniny na Hojsově Stráži.

          To jsme my a dvě slečny, které se především postaraly o bezva víkend…díky jim

Akce byla realizovana s podporou MŠMT