Jako každý rok v září jsme se i tento rok mohli těšit na naši oblíbenou potáborovou víkendovku v Hradci u Stoda. Letos se konala v termínu 16. - 18. září. Z hlavního vlakového nádraží v Plzni nás v pátek odjíždělo přes 30 a počasí vypadalo velmi slibně. Cesta proběhla bez problémů, kolem sedmnácté hodiny jsme vystoupili v Hradci u Stoda a vydali se na základnu, kde na nás už čekali ostatní vedoucí, některé děti, které se dopravily rovnou na základnu, a také hradečtí pionýři, kteří se víkendovky účastnili s námi. Všichni jsme se ubytovali v chatkách a chvilku po zabydlení jsme si udělali úvodní nástup.

          Na něm jsme se rozdělili do čtyř týmů a vedoucí celé víkendové hry Kačka nám prozradila, co nás bude během víkendu čekat. Téma víkendovky bylo „Útěk z vězení“, a proto hned první hra nemohla být jiná, než utíkání z cel před bachaři a lovení peněz, které by se nám na útěku mohly hodit. Bohužel jsme ale hru nemohli dohrát do konce, protože za nějaký čas po zahájení hry začalo pršet a všichni jsme se tak museli před deštěm schovat do chatek. Naštěstí byla za chvíli večeře, která nám zvedla náladu. Po večeři jsme si udělali malou diskotéku, protože bez diskotéky prostě není tábor ani víkendovka, ale to už všichni dávno vědí :)

          Během večera přestalo pršet, ale po uložení dětí ke spánku opět začaly padat kapky deště a pršelo pak celou noc. Druhý den ráno jsme po snídani vyrazili do lomu hrát hru Trojnožka, kdy stojí děti v kruhu, drží se za ruce a uprostřed kruhu stojí o sebe opřené tři klacky, které se děti snaží shodit. Kdo je shodí, vypadává a odchází z kruhu ven. Tato hra nás velice bavila, bohužel během dopoledne opět začalo pršet, a tak jsme se přesunuli do tábora na oběd. K obědu byla hovězí polévka s nudličkami a výborná svíčková. Po obědě jsme chvíli odpočívali v chatkách a čekali na to, zdali se počasí umoudří. Jelikož se tak nestalo a z nebe se stále snášel déšť, museli jsme zaimprovizovat a místo plánovaných her jsme odpoledne hráli hry v jídelně a na pergole.

          Děti se rozdělily na dvě skupinky podle věku, skupinka menších dětí hrála hry na pergole, ti větší pak v jídelně například hru podobné hře Blázni z pořadu Partička. Vybral se vždy jeden člověk a ten musel uhádnout, co ostatní dělají a proč to dělají. Poté jsme se dívali v jídelně na film, následovala večeře a po večeři jak jinak než diskotéka, protože neustávající déšť nám zhatil všechny naše plány.

          V neděli ráno konečně přestalo pršet. Nejprve jsme uklidili a vyklidili chatky, pak jsme hráli hru Nemoci, kdy vedoucí představovali každý nějakou nemoc a chytali děti. Ten kdo byl chycen nějakou nemocí, musel pak například kulhat, skákat po jedné noze nebo vyhazovat rukama do vzduchu. Aby se uzdravil, musel si běžet do lékárny pro léky, ale po cestě z lékárny na něj už opět za rohem čekaly další nemoci. Všichni jsme se naštěstí nakonec vyléčili výborným obědem - gulášovou polévkou a řízkem s kaší. Po obědě jsme se na slavnostním nástupu dozvěděli výsledky z her, byli vyhlášeni vítězové, všichni pak dostali sladkou odměnu v podobě tatranek, žužu apod.

          Všichni jsme si to velice užili a ani ošklivé počasí nás nezastavilo. Na zpáteční cestu vlakem jsme se vydali po čtrnácté hodině, v Plzni si děti rodiče rozebrali tak rychle, že jsme se ani nestihli všichni rozloučit. Protože to ale bez sebe dlouho nevydržíme, ani to nevadilo. Už se moc těšíme na Hojsovku, která se bude konat o podzimních prázdninách.

          Děkujeme a příští rok znovu!

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT