Jako každý rok i letos jsme po začátku školního roku vyrazili na víkendový pobyt na naši skvělou táborovou základnu v Hradci u Stoda. Letošní potáborová víkendovka se konala v termínu od 8. do 10. září. Všichni jsme se sešli na hlavním vlakovém nádraží a vyrazili v odpoledních hodinách směr Hradec.

          Když jsme dorazili do Lomíčku, vítali nás již ostatní vedoucí a děti, které se na základnu dopravily samy a samozřejmě i hradečtí pionýři, kteří se vždy účastní víkendové akce s námi. Poté jsme se ubytovali do chatiček a svolali se na úvodní nástup, kde jsme se dozvěděli veškeré informace o celém víkendu.

          Po nástupu jsme rozdělili děti do čtyřech oddílů, které po celý víkend proti sobě soutěžily, a k nim přidělili vedoucí. Každý tým měl pak pár minut do doby než šéfka celého víkendového programu Dianka připravila první souboj týmů na seznámení se s ostatními členy. První soutěží byla hra s názvem ,,MONSTRA“. Děti musely být vynalézavé a podle instrukcí Diany se musely spojit nebo chytit rukama a nohama, tak aby splnily její kritéria. Samozřejmě vyhrál vždy tým, který  jako první a bez chyby došel, doskákal či se jinak dopravil do cíle. Děti se v téhle hře moc vyřádily a úplně zapomněly, že je čeká večeře. K večeři byly skvělé párky a před uložením se k nočnímu spánku nás čekalo promítání filmu.

          Druhý den ráno jsme začali s velkým turnajem v ringu a živém pexesu. Týmy hrály mezi sebou celé dopoledne. Byl to napínavý souboj a všichni jsme nepřestávali fandit. Po odehrání posledního zápasu následovala polévka, čas před hlavním jídlem měly týmy samovolnou zábavu, všichni jsme hráli fackovanou, proplétací hru apod.

          Po poledním klidu jsme se vydali do lomu hrát oblíbenou hru ,,KRUH“. Ve vyznačeném velkém kruhu bylo rozmístěno plno předmětů, které musely děti získat. Lovení ale samozřejmě nebylo tak lehké, protože uvnitř kruhu bylo rozmístěno několik vedoucích, kteří kruh a věci v něm hlídali a po jejich doteku děti musely z kruhu pryč. Nebylo to jednoduché, ale přeci jen děti zvítězily a do posledního kousku všechno vysbíraly. Celkově pak vyhrál tým, který měl nejvíc předmětů.

          Naši nebojácní soutěžící se posilnili svačinou a připravovali se na velkou výpravu do pískovny, kde na ně v lese čekala Diana s další skvělou běhací hrou. Týmy se posadily a vyslechly si pravidla hry ,,PEXESO“. Z každého týmu vždy vyběhl jeden zástupce, kterým byl na startu ukázán obrázek jedné dvojice z pexesa. Jejich úkolem bylo najít ve vyznačeném území druhou kartičku do dvojice. Nebylo to však jednoduché, obrázky mohly být připevněné na stromech, schované v trávě, křoví apod.. Děti se ale nevzdávaly a hledaly jako o život. Vyhrál tým s nejvyšším počtem nalezených dvojic.

          Jako na každé naší táborové akci, nesmí chybět diskotéka. Po večeři jsme vyklidili jídelnu a připravili jí na pořádnou disco párty. Děti si užily poslední večer a poté se šly vyspat na poslední víkendový den.

          Ráno jsme si po snídani všichni zabalili své věci a pořádně uklidili naše chatičky. Po vyklizení všech chatek jsme udělali poslední nástup, kde jsme vyhlásili vítězný tým a rozdali sladké odměny v podobě želé, různých oplatek a sladkostí.

          Zvolali jsme třikrát ,,ZDAR“ víkendovce a po obědě jsme vyrazili na vlak. Celý víkend jsme si moc užili a nemůžeme se dočkat další akce v říjnu, pobyt na Hojsově Stráži.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT