Prázdniny nám skončily, a tak jsme se nemohli dočkat naší každoroční potáborové víkendovky, která se konala 14. - 16. září v Hradci u Stoda. Každým rokem počet účastníků vzrůstá, všichni se chtějí znovu potkat se svými kamarády z tábora, a tak se nás na letošní víkendovku sešlo z naší skupiny 58. Shromáždili jsme se na vlakovém nádraží v Plzni a vyrazili společně v odpoledních hodinách vlakem do Hradce.

          Cesta nebyla dlouhá a my po zhruba hodině dorazili do táborové základny Lomíček, kde na nás už čekalo dalších 15 hradeckých pionýrů. Víkendovky totiž tradičně pořádáme společně s tím, že ta podzimní je v naší režii.  Nemohli jsme se dočkat, až se budeme moci ubytovat do chatiček. Sotva jsme si stačili vybalit a už nás čekal úvodní nástup. Na něm jsme se dozvěděli od Big bossů Didi a Kate, že celý víkend bude probíhat ve stylu ,,TAJNÝCH AGENTŮ“. Rozdělili nás do čtyř tajných organizací: FBI, CIA, NCIS a CSI, ve kterých probíhal náš výcvik, jak se stát profesionálním tajným agentem.

          Prvním úkolem v rámci výcviku na správného agenta byla výroba vlastního odznaku s logem své organizace a vymyšlení krycího jména. Poté jsme se přemístili ven, kde jsme se mohli naučit, jak bránit sebe a jak dopadnout protivníka. Po tak náročném prvním dni nás čekala výborná večeře a před večerkou jsme stihli si pustit film Kingsman, kde jsme mohli vidět pravý výcvik a akci tajných agentů.

          Druhý den ráno jsme se po zdárném vyluštění různých šifer snažili najít a zneškodnit bombu. Týmy mezi sebou soutěžily, kdo jako první bombu zneškodní. Šifry nebyly jednoduché a museli jsme ukázat tu nejlepší týmovou spolupráci. Po polévce jsme prošli náročnými fyzickými zkouškami. Měli jsme za úkol v co nejkratším čase proběhnout obtížnou dráhu s různými překážkami, jako byl např. slalom, kotrmelec, podlézání, prolézání ostnatým drátem apod. Po vysilujícím dopoledni jsme se nemohli dočkat oběda, ke kterému byly výborné bramborové knedlíky s uzeným masem a cibulkou.

          Po poledním klidu byl svolán nástup, při kterém ale několik zdatných zakuklených banditů uneslo jednu z našich vedoucích, Lucku. Požadovali po nás výkupné, ale my jsme se rozhodli je vystopovat a osvobodit naší drahou Lucinku ze spárů únosců pomocí chvatů, které jsme se naučili den předešlý. Díky předešlému výcviku se nám podařilo ji zachránit a ona nám jako poděkování za záchranu večer udělala diskotéku. Ještě předtím jsme ale museli projít ještě jednou zkouškou, a to utkat se s ,,monstry“. Pomocí týmové práce mezi sebou jsme museli vždy co nejrychleji přiběhnout do cíle spojeni takovým počtem rukou nebo nohou, které určil Big boss. K večeři jsme měli obložený chléb a pak už jsme konečně mohli jít tančit a bavit se až do večerky.

          Poslední den našeho pobytu jsme ráno museli co nejrychleji uklidit chatičky a zabalit si věci. Čekal na nás totiž poslední úkol, zbavit se minového pole nastraženého teroristy. Znamenalo to pro nás, že jsme běhali v označeném prostoru, kde jsme bez pomocí rukou museli sbírat „miny“ do pusy a odnášet je svému šéfovi. Bohužel však kolem nás běhali teroristé, kteří nám miny kradli zpět. My se ale nedali a skoro všechny miny jsme nakonec odstranili. Mnozí z nás pak využili i možnost vyfotit se v otevřeném fotokoutku.

          Poté nás čekalo vyhodnocení celého víkendu a získání odměn za úspěšné dokončení výcviku. Dostali jsme plno sladkých odměn a pak samozřejmě námi oblíbený oběd ve formě řízku a bramborové kaše. Pořádně jsme se najedli, rozloučili se s hradeckými pionýry, zakřičeli 3x ZDAR vydařené víkendové akci a odešli na vlak, který nás odvezl do Plzně, kde na nás čekali natěšení rodiče.

 

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT