Po loňské absenci jsme se v letošním roce opět rozhodli vydat na celostátní setkání Pionýra, které se tentokrát konalo v kempu Osika v jižních Čechách nedaleko Jindřichova Hradce a pro všechny pionýry je uspořádala Jihočeská krajská organizace Pionýra.. A tak jsme se v pátek 8. června v pravé poledne vydali na dlouhou cestu vlakem. Po tříhodinové jízdě jsme všichni za krásného letního počasí vystupovali na vlakovém nádraží v Jindřichově Hradci, kde byl pro účastníky připraven autobus, který je převážel přímo do kempu.

          Po nezbytné registraci jsme dostali přidělenu chatku a začalo velké zabydlování, hledání vhodného místa na stavění stanů a následně pak jejich stavba. Nutno podotknout, že práce šla všem náramně od ruky a za chvíli jsme v okolí chatky měli malé stanové městečko. Po zabydlení se pak následovala procházka po kempu, abychom se podívali, kde se co nachází. Nezbytností pak byla návštěva u rybníka Osika.

          S postupujícím časem stanů v kempu přibývalo a když se večer sčítali účastníci, bylo zjištěno, že do kempu na víkend dorazilo skoro 600 dětí i dospělých. Nutno podotknout, že ti, co dorazili, určitě nelitovali, kromě krásného počasí byl připraven i bohatý program a nikdo se po celé tři dny nenudil.

          V sobotu dopoledne jsme se vydali na výlet na hrad Lanštejn, kam jsme se přepravili kyvadlovou dopravou. Lanštejn je bývalý hraniční hrad založený ve 13. století, v současné době poměrně zachovalý a nabízející krásný výhled do okolí z věže.

          Po návratu do kempu byla i zde spousta možností na hry, soutěže apod. Dvě družstva jsme přihlásili do turnaje v ringu a nutno podotknout, že si vedla velice dobře, v kategorii starších dokonce naši kluci vyhráli první místo. V areálu kempu měli svá vystoupení i historičtí šermíři, klaun a kejklíř Vítek, bylo možné vyzkoušet si skládání hlavolamů, zúčastnit se soutěže v psaní sms či luštění SUDOKU, k dispozici byly lanové aktivity, svá představení předvedly taneční skupiny různých žánrů, poslechnout jsme si mohli i vystoupení hudební.Atrakcí byla rovněž úzkokolejná železnice, která procházela přímo kempem. Čas samozřejmě zbyl i na koupání v Osice a projížďce na člunech. Večer pak měla hudební vystoupení jindřichohradecká skupina Jen tak tak a následně pak začala ohňová show.

          V neděli dopoledne jsme měli možnost shlédnout ukázky práce Armády ČR, Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Vzhledem k tomu, že nás čekala ještě dlouhá cesta zpět, nezbývalo nám po obědě nic jiného než sbalit stany a vydat se pěšky na vlakovou zastávku, odkud nás připravený vlak dovezl do Jindřichova Hradce a pak jsme dále pokračovali dalším vlakem až domů. Plni zážitků musíme říct, že letošní setkání patřilo k jedněm z nejvydařenějších, které jsme kdy navštívili.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT