A po dvou letech je to tu znovu….celorepublikové setkání pionýrských oddílů, které od toho posledního nese název RESET, se tentokrát koná v Praze v kempu Džbán u přírodní rezervace Divoká Šárka a je inspirováno českými pověstmi a historickými postavami. S přihlášením se jsme neváhali ani chvilku, tahle akce je vždy naprosto dokonalá. A nemyslíme si to jen my, přijela více než tisícovka pionýrů.

          A tak hurá s batohy do našeho „žluťáka“ a pak již vyrážíme směr hlavní město. I tentokrát to vypadá, že na počasí budeme mít štěstí. Vystupujeme na hlavním vlakovém nádraží, nakupujeme jízdenky na metro a pak již sestupujeme do podzemí. Než jsme se nadáli, vystupujeme na stanici Nádraží Veleslavín a po krátké procházce stojíme před branou kempu, kde nás již vítají pionýři.

          Náš předvoj, který dovezl stany, spacáky a batohy, již vybral místo na postavení našeho stanového městečka, a tak se zatloukají kolíky, natahují plachty a vybaluje. Při stavbě bílého párty stanu ještě netušíme, jak moc za něj budeme, vzhledem k počasí, vděčni.

          Do oficiálního zahájení ještě zbývá nějaký čas, a tak se jdeme projít do okolí kempu. Je poměrně velké teplo, a tak nikdo nepohrdne nanukovou zastávkou v blízké restauraci. V podvečer vyrážíme na večeři, posloucháme hudební vystoupení folkové skupiny Mince, a pak se již těšíme na slavnostní zahájení celého víkendu, na kterém se podíleli pionýři z celé republiky.

          Večerní rituál, který probíhá v kempu, je ve znamení poznávání historických postav, které se postupně zjevují. Každá skupina si měla připravit dva dlouhé pruty, které v průběhu ceremoniálu odevzdala. Na prutech je pak všem účastníkům ukázáno, že pokud je člověk sám, je slabý jako proutek, ale když se lidi spojí, nic je nedokáže zlomit.

          V sobotu jsme si vyzvedli snídani a po ní jsme se již vrhli do množství aktivit, které RESET na sobotní den nabízel. Jako první nás čeká bubnování v kruhu a hned to je naprostá pecka. Baví se velcí i malí, naši bubeničtí „učitelé“ jsou naprosto úžasní a dostávají nás do varu. I psychomotorický padák a hry s ním spojené nás moc baví, obří nafukovací koule známe již z minulého setkání, s nimi si i tentokrát užijeme moc legrace.

          Zkoušíme i skákací boty, nevím, zdali je náročnější se na nich udržet či vydržet to pekelné horko, které panuje. Na další atrakce a nabídky se dělíme na různé skupinky, děvčata vyráží na tetování henou, kluci zas do laserové střelnice, hopsáme na nafukovacích koulích, navštívíme i fotokoutek.

          Po obědě se rozhodujeme, že z důvodu velkého horka vzdáme naše myšlenky vyrazit odpoledne do centra Prahy na hru Praha plná pověstí a zůstáváme v kempu. Jdeme se podívat na místní koupaliště, odkud nás však vyhání v druhé polovině odpoledne prudký déšť. A tak využíváme toho, že tvořivé dílničky jsou pod střechou. Vyrábíme si placky, slepujeme modely, vyrábíme rybičky z chlupatých rukavic a mnohé další. Večer pak zakončuje koncert kapely Kašpárek v rohlíku, na jehož písničky řádí malí i velcí. Kašpárek je prostě dokonalý, zařídil nám i duhu nad kempem.

          Víkend utekl jako voda, a tak je tu neděle. Dopoledne probíhá slavnostní zakončení celého víkendu, každá výprava dostává drobné upomínkové předměty a pamětní list, je čas na zakoupení věcí z pionýrského stánku Mozaiky a pak  již (ač neradi) balíme.

          Naše cesta ale nevede rovnou na nádraží, ale přejíždíme ještě do Jízdárny Valdštejnského paláce na výstavu 50. let Večerníčka. Lepší zakončení prima víkendu jsme si snad ani nemohli přát. Výstava je krásná a nakonec máme problém s tím se z ní utrhnout a spěchat na vlak. Tak tohle se vážně povedlo….děkujeme

Akce byla realizovana s podporou MŠMT