V letošním roce se konalo opět celostátní setkání pionýrských oddílů. Pionýři z celé republiky si tentokrát dali sraz v prostorách kempu Nová Rabyně na Slapské přehradě. A přijelo jich opravdu hodně, přes 850 účastníků. Také naše skupina vyslala na setkání své zástupce, kteří se v pátek 22. května vydali na cestu vlakem a následně autobusem směr Nová Rabyně. Do kempu jsme přijeli za slunečného počasí a začali se stavbou stanů. Stavbu stanového městečka jsme dokončovali společně s prvními kapkami deště, který se za malou chvíli změnil v obrovský liják. Naštěstí to byl skoro poslední déšť, který se během víkendu objevil.

          Po ubytování jsme se vydali na prohlídku kempu a těšili se na první program, který byl v kempu pro děti i dospěláky připraven a do kterého jsme se zapojili. První večer byl ještě volnější, probíhaly hlavně soutěže u pódia, neboť jednotlivé skupiny najížděly do kempu až do pozdních večerních hodin, a byl zakončen krásným ohňostrojem.

          Sobotní ráno patřilo slavnostnímu nástupu všech účastníků, po něm se rozběhlo finále Pionýrské Stezky a soutěže v kempu. Ti šťastnější, kteří se vešli do autobusů, pak mohli odjet na výlety po okolí. Škoda, že organizátoři nezajistili více míst, naše skupina se nevešla do žádného z nich, a tak musela svůj program oproti plánům uzpůsobit. Zapojili jsme se proto do turnajů v ringu a vybíjené, které probíhaly přímo v kempu, sledovali vystoupení šermířů, kynologů či dětských i dospělých hudebníků a zpěváků, mohli jsme si zkusit namalovat návrh vlastního pionýrského trička, ti odvážnější z nás pak vyzkoušeli teplotu vody, odpoledne jsme se vydali na výlet parníkem po Slapské přehradě. Večer nám pak zpříjemnilo vystoupení hudební skupiny a ohňová show.

          Než jsme se nadáli, byla tu neděle a s ní i konec setkání, které se velice vydařilo. Je třeba sbalit stany a hurá domů, podělit se s rodiči o své zážitky. O tom, jak náročné setkání to bylo, svědčí i další fotografie.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT