Že by nastal konec Pionýra v Čechách, říkali jsme si, když jsme pro nezájem museli zrušit výlet do aquaparku v Berouně a následně i druhý výlet do Prahy na největší modelovou železnici. To, že konec snad není, nám ukázalo dvacet účastníků, kteří vyrazili druhý červnový víkend na celostátní setkání pionýrských oddílů, které se konalo na Vysočině.

          Před sebou jsme měli skoro 300km cesty, a tak bylo potřeba vyrazit již ráno. Čekalo nás několik přestupů, jeden ujetý spoj a několikakilometrový pochod z nádraží ve Ždírci nad Doubravou do kempu, ale nakonec jsme téměř po sedmi hodinách cestování šťastně dorazili do kempu Moře u rybníka Řeka.

          Panovalo krásné letní počasí, a tak jsme postavili stany a vydali se na obhlídku okolí kempu. První, na co jsme v kempu narazili, bylo obrovské plátno a barvy a každý účastník setkání měl na plátno otisknout svoji dlaň. Na pláži u rybníka bylo možné zastřílet si z luku nebo si půjčit šlapadlo či se projet na lodičkách. V pátek večer nebyl ještě v kempu žádný oficiální společný program, a tak jsme se zabavili po svém.

          Po sobotní snídani a slavnostním zahájení celého celostátního setkání jsme jeli na autobusový výlet do nedalekého skanzenu Veselý kopec. Jednalo se o soubor lidových staveb a opravdu bylo na co se dívat. Ve skanzenu jsme strávili celé dopoledne, odpoledne jsme pak zůstali v kempu a věnovali se připraveným aktivitám.

          Děti s dospělí se vyřádili na lanových aktivitách či při zorbování na rybníku, velký zájem byl díky krásnému počasí opět i o šlapadla a loďky.

          Večer se areálem kempu rozléhala hudba, děti i dospělí si společně zatančili při diskotéce, která byla prokládána různými soutěžemi. Po setmění každá ze zúčastněných skupin vypustila svůj lampion štěstí se vzkazem. Nedělní dopoledne pak patřilo balení a úklidu okolí stanů, neboť jsme se vzhledem k velké vzdálenosti, která nás dělila od domova, museli vydat na zpáteční cestu již kolem poledne. Slunečné počasí vystřídal déšť, ale přesto si z víkendového setkání odvážíme krásné vzpomínky. Jen škoda, že se setkání zúčastnilo velmi málo pionýrských skupin.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT