A máme tu nový rok, rok 2oo4 a naše skupina organizuje první akci. Běžné je slavit Silvestr 31. prosince, my jsme se však rozhodli uspořádat oslavu příchodu nového roku až první lednový víkend. A kde jinde než na naší oblíbené horské chatě Šumava v Hojsově Stráži. Chřipka trochu pozměnila počet účastníků, ale i přesto jsme se na chatě sešli v hojném počtu. Přivítala nás spousta sněhu a neustálé sněžení. Příjemnou zprávou pak bylo, že je v provozu lyžařský vlek u vedlejší chaty, a tak odpadnou dlouhé pochody do areálu Pod Zámečkem.

          Abychom co nejvíce využili ideálních sněhových podmínek, rychle vybalujeme a zabydlujeme se a po svačině vyrážíme na svah. Se svým uměním se předvádí lyžaři, snowboardistka Andrea i jezdci na bobech, sněžných talířích a lopatách. Odpoledne rychle uteklo a my se vracíme na chatu, abychom se zahřáli teplým čajem a dobrou večeří.

          Po setmění na nás čeká překvapení. Všichni se máme dostavit na zahradu chaty a donést si hrneček. Tady se podávají dobroty pečené na grilu a o "silvestrovské půlnoci" nás nejprve čeká slavnostní přípitek šampaňským a posléze krásný ohňostroj, který pro nás připravili vedoucí. Po pobytu venku se všichni rádi vracíme do vyhřáté chaty a skáčeme do teplých pelíšků.

          Rovněž v sobotu prakticky celý den řádíme na přilehlém svahu, naši bobaři pak odpoledne zkouší své stroje i na jiných tratích. Na sněhu společně s dětmi řádí i dospělí. Po návratu na chatu se někteří věnují sledování televize, jiní odpočívají či hrají společenské hry.

          Neděle dopoledne je vyhrazena rovněž zimním radovánkám, po obědě je pak již na čase začít balit a uklízet a odpoledne se vydat na nádraží v Hojsově Stráži a vrátit se domů. Pozdní vítání nového roku se vydařilo a všichni si z této akce odváží plno hezkých vzpomínek.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT