Poslední společnou akcí v roce 2004 byla předvánoční víkendovka na Hojsově Stráži. Z původně přihlášených skoro 40 účastníků zbylo nakonec pouze 20, neboť tak jak se vyvíjela předpověď počasí a rostla venkovní teplota, ubývalo zájemců o zimní radovánky.

          Asi měli pravdu, napadalo nás po příjezdu na Šumavu, neboť v širokém okolí jsme nenašli ani jednu sněhovou vločku. Smířeni s tím, že přivezené stroje na sníh budou o víkendu zahálet na chatě a my se vydáme na procházky po okolí, jsme shlédli v televizi oblíbeného Shreka a ulehli ke spánku.

          Ráno jsme však nevěřili vlastním očím. Napadlo skoro 20 cm sněhu a bez přestání chumelilo .Naši mladíci museli přiložit ruku k dílu,abychom pod sněhem našli příjezdovou cestu a auto. A tak jsme se po snídani vrhli na nedalekou zasněženou sjezdovku. Foukal sice silný vítr, takž jsme naše radovánky museli přerušovat pobytem v teple chaty, ale na sněhu jsme řádili celý den. Bobovat se dalo i na zahradě chaty, takže jsme nemuseli chodit daleko.

          Sobotní večer jsme vyhradili soutěžím v malování (to pro ty nejmenší), skládání puzzle a turnaji v šipkách. Původně jsme zamýšleli nechat puzzle skládat menší účastníky a šipkový turnaj pro ty větší, k našemu překvapení se však všichni chtěli zúčastnit všeho, a tak byly vyhlášeny v obou soutěžích dvě kategorie a soutěžilo se nadvakrát. Vítězkou ve skládání puzzle v mladší kategorii se stala Veronika, mezi staršími pak jednoznačně vyhrál Michal.

          I za turnaj v šipkách byly rozdány odměny. Hodnotili jsme i nejlepší namalované obrázky, zvláštní ocenění získali Eliška, Zdenda a Pavlík. Všichni účastníci si odnesli ze soutěží diplomy, sladké odměny a ti nejmenší i vánoční santaclausovské čepice.Vyfotit se v nich však chtěli i jejich starší kolegové…..

          Vzhledem k tomu, že dva z našich malých účastníků - Renča a Zdenda- slavili své narozeniny, došlo i na blahopřání a sladký dárek.

          V neděli jsme se opět vydali na zasněžené svahy a dováděli zde až do oběda. Pak nezbývalo než uklidit, sbalit a vydat se na cestu domů. Jsme rádi, že sníh nakonec napadl a my si poslední společnou akci v roce 2004 pořádně užili. Do nového roku přejeme všem hodně štěstí, zdraví a lásky a my sami si přejeme spoustu dalších akcí.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT