A jsou tu opět krátké podzimní prázdniny, kterých stejně tak jako vloni využíváme pro pobyt na Šumavě v Hojsově Stráži.

          Ve čtvrtek ráno se vydáváme na cestu vlakem. Jako obvykle je o tuto akci velký zájem, schází se skoro 40 účastníků. Společně pak zhruba po 2,5 hodinách cestování přicházíme na naši oblíbenou chatu. Přestože jsme z Plzně vyráželi za ponurého podzimního počasí, vypadá to, že tady na horách bude fajn. Objevuje se sluníčko, a tak po nezbytném rozdělí do pokojů, zabydlování se a dobré svačince vyrážíme na první z mnoha procházek po šumavské přírodě.

          Při návratu se již celou chatou line vůně výborné večeře, kterou pro nás připravil náš táborový kuchař Honza. Po večeři mají všichni osobní volno. Někteří sledují televizi, jiní jsou na pokojích a živě (a někdy až moc živě) diskutují. Vždyť většina z nich se neviděla od letního tábora. Páteční ráno nás opět vítá sluníčkem, a tak po snídani vyrážíme na další procházku po okolí. S sebou si bereme i létající talíře, které během výletu nezahálejí.

          Odpoledne pak děti jásají, protože jsme pro ně zakoupili dvoje elektronické šipky. Vzhledem k tomu, že i majitel chaty pořídil jedny, můžeme v každém patře spustit nejprve trénink a pak ostrý souboj ve třech kategoriích. O hru je mimořádný zájem, všichni se baví až do večeře.

          Po večeři si většina dětí vyprosila diskotéku. Využili přítomnosti táborového DJ Booma, a tak vypuká taneční veselí. Rovněž sobota je věnována výletům po okolí, nedaleko od chaty jsme objevili hřiště, a tak ke slovu přicházejí i ringokroužky.

          Vyžádána je rovněž návštěva místního obchodu kvůli doplnění zásob sladkostí. A večer? Co jiného než šipky, šipky a šipky. Klikni pro zvětšení

          Než jsme se nadáli, je tu neděle a my už zase musíme balit a uklízet. Po těchto ne příliš oblíbených ale nezbytných úkonech nám zbývá ještě čas zajít si zahrát ringo. Bohužel počasí se během chvíle hodně zhoršilo, začalo pršet, a tak jsme se museli vrátit na chatu. V odpoledních hodinách se pak vydáváme na nádraží v Hojsově Stráži a odtud odjíždíme zpět k domovu.

          Jelikož se nám na chatě moc líbí, již jsme si zarezervovali další termín, tentokrát prosincový. Doufáme, že nás Šumava přivítá sněhovou nadílkou. A takhle vypadala Šumava na podzim…..

Akce byla realizovana s podporou MŠMT