Také letos jsme o podzimních prázdninách vyrazili na čtyřdenní pobyt na Šumavu, kde se naším druhým domovem již stala horská chata Šumava v Hojsově Stráži. Jako každý rok byl o tento prodloužený víkend velký zájem, a tak nebylo problémem obsadit všech 38 míst na chatě. A takto to vypadalo po příjezdu na některých pokojích a v jídelně.

          Čtvrtek i pátek byl jako z pohádky, sluníčko svítilo seč mu síly stačily, a tak po ubytování a odpolední svačince jsme hned vyrazili na obhlídku okolí, abychom porovnali, co všechno se zde za rok změnilo. Naše vycházka samozřejmě musela obsahovat i zastavení u místních houpaček a prolézaček. S sebou jsme si vzali i ringo kroužky a létající talíře, a tak jsme si mohli zahrát a zaházet.

          Také v dalších dnech jsme převážně podnikali procházky do okolí. Při jedné z nich jsme museli překonávat i překážku v podobě přechodu lávky přes potok. Jak je patrno z poslední fotografie, ne všem se vyplatilo použít místo lávky přeskok po kamenech….

          Na našich výletech jsme se zabavili i stavěním lesních domečků…

          Jak jsme zjistili, velkou radost jsme dětem udělali nákupem společenské hry Monopoly, která se stala hitem našeho pobytu a společně s filmem Harry Potter, který běžel v televizi, se nám postarala o velkou část volného času.

          Zapomenout nemůžeme ani na oblíbené šipky, které se také hrály celé čtyři dny. A to jsme my, účastníci (i když ne v plné sestavě, pár jedinců nám na společné fotografii chybí)

          A takto vypadá krásná podzimní šumavská příroda:

Akce byla realizovana s podporou MŠMT