I v letošním roce jsme se všichni těšili na tradiční podzimní prázdniny, neboť jsme věděli, že se opět vydáme na Šumavu, kde ve stejnojmenné chatě strávíme bezva pět dnů. A tak jsme se ve středu 27. října vypravili společně vlakem do Hojsovy Stráže, kde nás očekávalo na nádraží auto, které nám naložilo batohy, a my jsme se pak vydali pěšky na asi 3km vzdálenou chatu. Společně s námi se na Šumavu vydalo i krásné počasí a sluníčko, které nás neopustilo až do konce našeho pobytu.

          Jelikož je každým rokem náš pobyt zaměřen především na turistiku, využili jsme hezkého počasí a vyrazili hned po ubytování a svačině na první procházku do okolí. Někteří z nás si ji zpestřili i posilovacími cviky "za odměnu".

          Po návratu a večeři jsme si zahráli různé společenské hry, ti menší svůj oblíbený Twister a Monopoly, větší účastníci zkusili poker a ti úplně nejmenší zápasili s modelínou.

          Druhý den jsme po snídani opět vyrazili do přírody, našim cílem se tentokrát stal vrchol Můstek nedaleko Hojsovy Stráže. I když se někteří při výstupu řádně zapotili, cíl našeho pochodu zdolali nakonec všichni úspěšně.

          Přestože se z této túry vrátili všichni unavení, regenerace proběhla poměrně rychle a večer už se všichni svíjeli na parketě za zvuků hudby, kterou nám pouštěl náš oblíbený DJ Boom.

          I třetí den byl zasvěcen putování po šumavské podzimní přírodě.

          A takhle vypadá poprocházkový relax:

          A máme tu den čtvrtý, dopoledne necháváme naše malé i větší turisty odpočinout, odpoledne se pak vyráží na poslední procházku. Neděle je pak již ,také tradičně, věnována úklidu, balení a přípravám na odpolední odjezd. Pět dnů uteklo jako voda a my se plni zážitků vracíme zpět ke svým rodičům. Určitě jim dlouho budeme mít o čem vyprávět.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT