Podzimní prázdniny v letošním roce připadly na termín 25.-28. října. A my jsme se je tak jako každý rok opět rozhodli strávit na horské chatě Šumava v Hojsově Stráži. Ve čtvrtek dopoledne jsme se proto společně vydali vlakem na téměř dvouhodinovou cestu směr Šumava, po vystoupení z vlaku jsme vyrazili na tříkilometrový pochod na jehož konci nás čekala chata Šumava, naše dočasné bydliště.

          Šumava nás přivítala krásným podzimním slunečným počasím. V den příjezdu jsme se ubytovali v jednotlivých pokojích a vydali se na krátkou procházku do nejbližšího okolí. Večer jsme pak trávili v chatě hraním společenských her a sledováním filmu.

Odpoledne jsme využili krásného podzimního počasí a rozhodli jsme se vyzkoušet dva draky, které jsme si dovezli s sebou. Vydali jsme se nedaleko od chaty na louku, kde jsme draky pouštěli. Nutno podotknout, že se při tom bavili malí i velcí.

Druhý den připravili naši instruktoři pro děti klasickou stopovačku s úkoly na trase. Děti se rozdělily do skupin a vyrazily na trasu, kde plnily různé úkoly. Při hře jsme se velice bavili, některé úkoly se pro nás staly téměř nesplnitelnými, ale nakonec jsme se všichni v pořádku dostali až do cíle.

Po probuzení třetí den našeho pobytu jsme nevěřili vlastním očím. Všude byl sníh, slunečný podzim vystřídala paní zima. Nemohli jsme sněhové nadílce odolat, a tak vypukla pravá zimní koulovačka.

Poslední den našeho pobytu jsme již strávili na chatě, kde jsme uspořádali různé soutěže a hráli společenské hry. Po obědě bylo nutné vše sbalit, uklidit a následně se odpoledne vydat na nádraží. Domů jsme se vraceli s tím, že jsme se zúčastnili další fajn pionýrské akce, ze které si odvážíme spoustu vzpomínek.

Akce byla realizovana s podporou MŠMT