Pokud něco na naší skupině víme přesně, tak je to to, že o podzimních prázdninách pojedeme na Šumavu. Dokonce víme již dlouho dopředu, že to bude opět na chatu Šumava v Hojsově Stráži a že si pokaždé užijeme spoustu turistiky a legrace. A tak jsme se 25. října 2014 vydali opět na vlakové nádraží a nechali se odvézt na pět dní do lesů.

          Ti, co jezdí pravidelně, již ví, že jako první proběhne klasická vycházka do okolí, aby i ti, kteří s námi jedou poprvé, měli možnost prozkoumat okolí chaty. Společná fotografie pak nesmí chybět.

          I den druhý je vyhrazen pro pěší turistiku. Je krásné slunečné dopoledne, a tak vyrážíme do šumavské přírody. Hledáme si vhodné místo pro pouštění draků.

          Odpoledne již s námi na vycházku jsou i naši draci, které jsme si přivezli s sebou. Je skoro bezvětří, přesto se nám podařilo dostat naše papírové kamarády do vzduchu.

          V pondělí už nás nevítá tak příjemné počasí jako v neděli, nicméně i tak si po dopolední siestě na chatě nasazujeme boty a vyrážíme na další turistickou vycházku. Tentokrát je zpestřena úkoly, které musíme cestou plnit.

          Poslední úkol - kreslení na chodník-se setkal s velmi kladným ohlasem. A tak jsme malovali a malovali a snažili se přivolat sluníčko.

          Cestou zpět na chatu jsme objevili na Šumavě lva. A dokonce mluvícího, který rozdává sladkosti a drobné odměny. Neuvěřitelné. A to jsme netušili, že to není naše poslední setkání s ním.

          Večerní pečení perníků pro děti je pak také dlouholetou tradicí.

          I v úterý jdeme vyzkoušet, jak nám budou létat draci. A kromě létajících draků nám radost udělalo i druhé setkání se lvíčkem.

          Středa patří již jen pobytu na chatě, závěrečnému úklidu, balení a odchodu na vlak. Užili jsme si krásných pět dnů v šumavské přírodě. Bylo to super (jako vždy).

Akce byla realizovana s podporou MŠMT