A opět je tu konec října, s ním spojené podzimní prázdniny a tím i náš pobyt na Hojsově Stráži. V letošním roce nás čeká pět dnů strávených v šumavské přírodě na chatě Šumava.

          O podzimní prázdniny je každoročně velký zájem, a vzhledem k tomu, že v letošním roce máme náš pobyt spojený i se školením instruktorů, kteří si mohou hned v praxi vyzkoušet práci s dětmi, sešlo se nás na chatě celkem 57.

          Celý víkend se nesl ve znamení vycházek do přírody a her na chatě. Po našem příjezdu ve středu 26. října jsme se vydali na první „seznamovací“ okruh s Hojsovkou. Během vycházky jsme si obhlédli Hojsovou Stráž a zahráli pár her.

          A zatímco naši budoucí instruktoři začínají s teoretickými přednáškami, my ostatní se i ve čtvrtek po vydatné snídani opět vydáváme do přírody. Na Šumavě je prostě krásně i když zrovna nesvítí sluníčko.

          Odpolední volno a večer jsme věnovali společenským hrám a sledování filmů. Sbírali jsme síly na další den.

          V pátek na nás totiž čekala velká stopovačka. Rozdělili jsme se na tři skupiny a postupně se vydávali plnit úkoly na trasu, kterou pro nás připravili naši vedoucí. Posledním úkolem bylo nalézt sladký poklad v prostorách chaty. Podařilo se to všem týmům.

          Večer jsme si společně vyráběli a malovali vánoční ozdoby z modelovací hmoty Keraplast. O tuto rukodělnou činnost byl k překvapení nás všech velký zájem, každý si chtěl vyrobit alespoň jednu ozdobičku. 

          Sobota patřila drakům. Počasí nám přálo, a tak jsme na nedaleké louce zkoušeli pouštět draky. Čas zbyl i na hry s nově zakoupeným psychomotorickým padákem.

          Neděle patřila již jako tradičně úklidu, balení a cestě domů. Podzimní prázdniny se vydařily, všichni jsme si užili spoustu legrace a odvážíme si mnoho krásných zážitků.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT