Již počtvrté jsme se o jarních prázdninách společně vydali na Boží Dar, a to na osmidenní zimní tábor, který je zaměřen na výuku či zdokonalení se v jízdě na lyžích a snowboardech. Brázdit svahy se společně vydalo 24 dětí a 5 lyžařských či snowboardových instruktorů, záda jim z chaty jistili kuchaři a zdravotnice.

          Pravidelná autobusová linka nás z centrálního autobusového nádraží v Plzni přivezla až na Boží Dar, a to konkrétně na naši již „domácí“ chatu Libela. Nastalo ubytovávání, vybalování, povlékání postelí a první společná schůzka ve společenské místnosti, kdy jsme dostali základní informace k našemu pobytu. Odpoledne jsme se pak vydali na procházku po okolí Božího Daru.

          V neděli se ráno chatou ozvalo nechvalně známévolání …“budíčééék“ a po vydatné snídani jsme se již vydali na svahy blízkého Ski areálu Neklid, kde nás čekal týden na sněhu. Sněhové podmínky nám přály, nejprve si nás vedoucí rozdělili do několika družstev dle našich lyžařských či snowboardových schopností, udělili nám základní pokyny a pak již nastaly sněhové radovánky.

          Pro některé byly začátky krušnější…..

          Většina dětí měla s sebou lyže, a tak jediní dva snowboarďáci mezi všemi účastníky měli krásnou individuální výuku od našeho instruktora Káji. Ale ani lyžařští instruktoři Pepa, Pavel a Kačka svoji práci nezanedbávali, a tak se postupně naše lyžování stávalo čím dál tím více dokonalejším.

          V pondělí nám vysvitlo i slunce, dorazili i instruktorské posily z řad kamarádů, a tak jsme na svahu strávili celé dopoledne i odpoledne.

          Součástí pobytu je vždy odpočinkový den, ten v letošním roce část účastníků věnovala návštěvě nedalekého Jáchymova, konkrétně pak jeho aquacentra Agricola, kde strávili v bazénech celé dopoledne, a druhá část pak procházce po okolí Božího Daru.

          A ve středu opět hurá na svahy Neklidu. Počasí je pořád krásné, tak je potřeba toho využít.

          Nenudili jsme se ale ani v době odpočinku, na chatě jsme hráli společenské hry či sledovali filmy, velmi oceněn byl nápad na podvečerní sjíždění přilehlé louky na čemkoliv.

          I ve čtvrtek a pátek vyrážíme vždy po snídani na lyže a snowboardy. Jsme pyšní na to, co už umíme díky našim dospělým „učitelům“. Jediné, co nás mrzí, byl úraz naší vedoucí Diany, která si poslední den přivodila zlomeninu kolene.

          Nedílnou součástí našich pobytů na Božím Daru je vždy i pouštění lampionů štětí. Každý jsme si na lampion napsali své přání, a pak je společně vypustili do světa.

          Jak už to tak bývá, vše, co je super, utíká mnohem rychleji než ostatní, a tak celých osm dní uteklo jako voda a nám nezbývalo nic než sbalit, rozdat si pamětní listy a drobné odměny, vykouzlit společnou fotografii a vydat se domů. Děkujeme všem, co se podíleli na báječných jarních prázdninách a těšíme se na další akce.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT